VoLTE – technologická novinka, ktorá vás určite neobíde

Počuli ste už o novej službe s názvom VoLTE, vďaka ktorej máte umožnené volať v HD kvalite? Ak vám to nestačí, môžete využívať aj novinku ViLTE, ktorá vám okrem telefonovania umožňuje viesť videohovory v bezkonkurenčnej HD kvalite. Patríte už teraz medzi prvých zákazníkov, ktorí vyskúšajú túto skvelú novinku? Hovory vďaka tejto technológii sú až 4-krát rýchlejšie.

VoLTE (Voice over LTE) a ViLTE (Video over LTE) sú nové, jedinečné technológie, ktoré vám umožnia telefonovanie s prvotriednym zvukom v HD kvalite, alebo nemenej kvalitné HD videohovory cez 4G/LTEdátovú sieť.

Revolúcia v telefónnych službách

Tieto služby sú momentálne aktuálne pre viac ako 70 % populácie a ide o najkvalitnejší spôsob telefonovania. Navyše, naproti doterajším šiestim až dvanástim sekundám, bude váš telefonický hovor spojený do 2 sekúnd. Tak isto je urýchlené aj posielanie SMS.

Okrem tejto kvality vás poteší aj skvelá cena, kedy zaplatíte iba 4 centy za 1 minútu hovoru. Jednou z podmienok však je, že obaja účastníci hovoru musia mať telefóny podporujúce funkciu VoLTE, to isté platí aj pre službu ViLTE.

Vo všeobecnosti ide o niečo podobné, ako keď voláte napríklad cez Skype. Nezabúdajte, že túto službu si musíte aktivovať cez mobilného operátora pomocou infolinky alebo na pobočke. Pre viac informácii o tej službe sa určite pýtajte u mobilného operátora, kde vám ochotne poradia a zodpovedajú vaše otázky.

Odporúčané aplikácie pre LTE telefonovanie či videohovory

Iste poznáte klasiky, akými sú Skype, Viber, WhatsApp alebo Facebook Messenger. Posunuli hranice moderného telefonovania o čosi ďalej už pred niekoľkými rokmi. Poznáte však aj iné skvelé aplikácie, vďaka ktorým viete volať či viesť videohovory pomocou mobilnej siete?

Ak chcete ušetriť čas, peniaze, chcete viesť kvalitný hovor alebo sa spojiť s priateľmi, či rodinou, ktorá je ďaleko od vás, tieto aplikácie sú na to ako stvorené. So svojimi milovanými, ktorí môžu byť aj na opačnom konci sveta, sa viete kedykoľvek spojiť behom pár sekúnd. Aké aplikácie by teda nemali vo vašom telefóne chýbať?

  • ooVoo

Táto aplikácia umožňuje viesť videohovor až s dvanástimi ľuďmi naraz cez 3G, 4G, LTE sieť alebo cez WiFi pripojenie. Určite privítate možnosť viesť hovor s toľkými ľuďmi, ak chcete urobiť „rodinné stretnutie“ na diaľku, či už ste vy alebo niekto z vašich blízkych ďaleko od vás. Alebo využijete túto možnosť konferenčného hovoru napríklad pri pracovných telefonátoch s viacerými partnermi. Nečakajte, vyskúšajte si túto možnosť a nahovorte na používanie aplikácie všetkých, s ktorými chcete využívať takýto druh telefonovania.

  • WeChat

Ďalšia zaujímavá aplikácia, ktorá okrem klasického chatovania, či telefonovania ponúka zaujímavú funkciu. Tá sa volá „Shake“ a zatrasením telefónu vám nájde náhodného človeka, ktorý túto funkciu využil taktiež. Môžete natrafiť na človeka z vášho okolia, ale aj na úplného  cudzinca, ktorý je vzdialený od vás tisícky kilometrov.
Máte tak možnosť zoznámiť sa takpovediac „naslepo“, zavolať si a vylepšiť tak možno svoje jazykové a komunikačné schopnosti. V tejto aplikácii môžete tiež využiť tzv. funkciu “Radar”, vďaka ktorému vám aplikácia vyhľadá priateľov vo vašom okolí.

  • Tango

Pokiaľ máte po krk špeciálnych vylepšení, dodatkov a vystačíte si s jednoduchou aplikáciou, ktorá spĺňa svoj účel, siahnite po aplikácii zvanej Tango. Je naozaj jednoduchá. Má základné funkcie, akými sú chatovanie, zdieľanie súborov a samozrejme nami potrebné telefonovanie. Určite ju ocenia všetci milovníci minimalizmu a praktickosti. Napriek svojej jednoduchosti vám dáva aplikácia možnosť viesť hovor až s 300 účastníkmi.

Nestrácajte už ani jednu sekundu vášho času

Nech si už vyberiete ktorúkoľvek aplikáciu, každá bude spĺňať svoj účel. Či už siahnete po tých populárnych, na ktorých nájdete mnoho ľudí – a medzi nimi iste aj svojich známych – alebo skúsite niečo nové a jednoduchšie, vždy viete viesť kvalitný LTE hovor alebo videohovor.

Zistite si však, či váš telefón podporuje túto možnosť. Opýtajte sa operátora na všetky otázky, ktoré vás ohľadom tejto novinky zaujímajú. Doba ide dopredu, každým dňom vznikajú nové, moderné aplikácie, ktoré nám ponúkajú inovácie a vylepšenia a tak nikdy nevieme, čo nám vývoj technológii ponúkne najbližšie.

Ak chcete ísť momentálne s dobou, určite siahnite po možnosti viesť VoLTE telefonáty či ViLTE videohovory, vďaka ktorým nestratíte na kvalite. Okrem toho, že osoby na opačnom konci budete skvelo počuť alebo vidieť vďaka HD kvalite, spojenie prebehne behom jednej až dvoch sekúnd.

Túto možnosť isto oceníte, ak sa nanešťastie ocitnete v núdzi. Možno sa vám zdá, že pár sekúnd nehrá žiadnu rolu, no nezabúdajte, že už často medzi šťastím, záchranou či životom a nešťastím, nepríjemnou udalosťou, osudom, náhodou alebo smrťou rozhodovali len sekundy.