• 12.12.2012

Vianočné inšpirácie III.

Obyčajné šúľky z toaletného papiera. Chcete vedieť ako sa dajú využiť pri výrobe vianočných ozdôb? Prečítajte si náš článok Vianočné inšpirácie III.

Určite sa nájdu v každej domácnosti. Len tak sa povaľujú a kotúľajú. My vám ukážeme ako sa z nich dajú vytvoriť vianočné ozdoby.
 
 
 
Čo k tomu budete potrebovať? Šúľky z toaletného papiera, lepidlo na papier a servítky s vianočným motívom. Šúľok natrieme lepidlom, zo servítka stiahneme spodné vrstvy a poslednú, potlačenú nalepíme na šúľok z toaletného papiera. Po vysušení rozrežeme šúľok na rovnaké prúžky, pričom ich vzájomne vsunieme jeden do druhého. Môžeme vytvoriť viaceré farebné kombinácie. Dodatočne môžeme natrieť aj vnútornú stranu vytvorených guličiek. Už stačí len prevliecť šnúrku, alebo stužku a zavesiť. Nerozbitná a recyklovaná!
 
 
 
 
Ďalší typ na vytvorenie vianočných ozdôb zo zbytočných papierových šúľkov. Postup je podobný ako pri vianočných guliach. Najskôr natrieme šúľok lepidlom, oblepíme ho servítkom a následne ho rozstrihneme po vnútornej línii. Tak šúľok rozbalíme a ďalej rozstrihneme na tri rovnako široké pásy. Jednoduchým spôsobom sa dajú omotať na vetvičky stromčeka namiesto reťazí a perfektne držia tvar!
 
 
Otvorená vianočná guľa z papiera. Základ tvorí, ako inak, šúľok z toaletného papiera, ktorý je z vonkajšej strany oblepený servítkom. Na vnútornú stranu sme použili zbytky zo zlatej fólie. Prúžky navzájom prekrížime a uprostred zlepíme. Stačí prevliecť nitku a zavesiť.
 
 
 
 
Škrupiny z vlašských orechov sú každoročnou súčasťou prípravy na Vianoce. Ich využitie je po splnení ochrannej funkcie naozaj široké. Dajú sa použiť ako súčasť vianočného svietnika, adventného venca, ale aj ako obal na drobný darček. Čo sa asi skrýva pod farebným vianočným servítkom v orechovej škrupinke?
 
KM