Vianoce v Budatíne

    Zažite s nami vianočnú atmosféru v prostredí Budatínskeho hradu! Považské múzeum pozýva všetkých svojich návštevníkov na podujatie Vianoce v Budatíne. V kaplnke hradu si môžu záujemcovia od 9.00 do 16.00 pozrieť výstavu s názvom Vianočné tajomstvo, ktorá ich prenesie v čase a predstaví vianočné pohľadnice, rôzne druhy ozdôb a betlehemov zo zbierok múzea. Pred kaplnkou sa bude aj tento rok nachádzať stromček, ktorý čaká na vyzdobenie od samotných návštevníkov. „Táto aktivita mala na minuloročnom podujatí veľmi pozitívne ohlasy, preto sme sa ju rozhodli zopakovať. Prosíme teda všetkých, ktorí majú doma nepotrebné ozdoby, aby ich priniesli na náš stromček a spríjemnili tak vianočnú atmosféru všetkým okoloidúcim,“ približuje kultúrna manažérka Sabina Pavlíková.

Hlavný program sa tentokrát presunie priamo do priestorov Budatínskeho hradu, ktorý bude otvorený od 9.00 do 16.00. „V rámci sprevádzaných prehliadok o 13.00, 13.45, 14.30, 15.15 a 16.00 stretnú návštevníci posledných majiteľov Gejzu a Alžbetu Čákiovcov a tešiť sa môžu aj na scénku príbehu o narodení Ježiša Krista v podaní divadelno-hravého zoskupenia RAZCA. Navyše, popoludní si môžu deti aj dospelí vo východnom paláci vyrobiť originálne vianočné pozdravy a ozdoby technikou plstenia,“ dopĺňa S. Pavlíková.

Okrem kaplnky a hradu bude od 9.00 do 16.00 otvorený Drotársky pavilón, kde záujemcovia okrem stálej expozície drotárstva nájdu i výstavy Čo drôt spojil, čas nerozdelí a Tiene minulosti.


    


Autor:    Považské múzeum
        PhDr. Magdaléna Lacková
marketingová pracovníčka, hovorkyňa
lackova@pmza.sk