Ružindol privíta leto obľúbeným Rošindolským trhom

Sezóna trhov v Regióne Trnava pokračuje. V Ružindole jedným privítajú leto v posledný júnový piatok. Deň zakončia premietaním filmu pod holým nebom.

Letná verzia Rošindolského trhu, sa začína v piatok 28. júna o 17:00 h. na priestranstve za obecným kultúrnym domom. To zaplnia prevažne domáci obchodníci s potravinami, sirupmi, lokšami, medom, ale aj čerstvými rezanými kvetmi a ďalšími rôznymi produktami.

„V našom regióne ide o jedno z najautentickejších podujatí, pokiaľ ide o zastúpenie predajcov z radov domácich, priamo z obce Ružindol. Túto akciu si v posledných rokoch obľúbili nielen Ružindolčania, ale aj návštevníci z Trnavy a okolia, práve pre jeho originalitu a istotu, že tu nájdu lokálne produkty,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Na trhu budú môcť návštevníci stretnúť 20 lokálnych predajcov, ktorí sú priamo z Ružindola, ale aj z blízkeho okolia. Súčasťou je každoročne aj program pre najmenších. Tento rok budú môcť deti vidieť divadelné predstavenie.

„Každoročne sa tešíme aj na rodiny s deťmi, tie zabaví interaktívne Divadlo Agapé. To odohrá predstavenie Cesta rozprávkovým autobusom od režiséra Mateja Žáka,“ dodáva Iveta Galanská organizátorka podujatia z OZ Dedina.

Rošindolský trh zakončí premietanie filmu pod holým nebom

Záver dňa bude v obci patriť premietaniu filmu. To sa uskutoční v piatok 28. júna od 21:00 h. v záhrade vedľa priestranstva, na ktorom sa bude konať Rošindolský trh.

„Premietať sa bude česká komédia Aristokratka vo vare. Diváci sa môžu tešiť aj na grilované špeciality,“ hovorí Peter Galanský, starosta obce Ružindol.

Vstup na všetky akcie je bezplatný.

Zdroj foto: Rošindolský trh