Ronaldo, Benzema a ďalší

 Spoločnosť AMC Networks International podpísala viacročný kontrakt na vysielacie práva najrýchlejšie rastúcej futbalovej ligy na svete, Saudi Pro League. Diváci staníc Sport1 a Sport2 budú môcť sledovať Saudskú ligu naplno už od pondelka 14. augusta, kedy stanica Sport1 odvysiela dva špičkové zápasy.

Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, N\'Golo Kanté, Roberto Firmino, Sadio Mané, Riyad Mahrez, Malcom, Kalidou Koulibaly, Steven Gerrard. To sú len niektoré zo superhviezd, ktoré sa rozhodli v lete 2023 zamieriť do Saudskej Arábie, aby si zahrali alebo sa stali hlavnými trénermi v dynamickej Saudi Pro League. Ligové tímy zatiaľ v tomto prestupovom období minuli za hráčov viac ako 500 miliónov eur, vďaka čomu je Saudi Pro League najrýchlejšie rastúcou futbalovou ligou na svete.

Vďaka staniciam Sport1 a Sport2 budú môcť futbaloví fanúšikovia v Českej republike a na Slovensku sledovať tri zápasy z každého kola súťaže. Už v pondelok 14. augusta o 17:00 odvysiela Sport1 súboj medzi Al Raed a Al Ittihad, v ktorom sa predstaví slávny Karim Benzema. Následne sa od 20:00 môžu diváci tešiť na zápas medzi Al Ettifaqom s ikonickým Stevenom Gerrardom na čele a Al Nassrom Cristiana Ronalda.

"Saudi Pro League nie je len o Ronaldovi, je to súťaž, ktorá je už teraz športovo veľmi zaujímavá a vďaka takmer neobmedzeným finančným možnostiam má ambíciu dostať sa v priebehu niekoľkých rokov medzi svetovú futbalovú elitu," hovorí Ondřej Voršilka, hlavný komentátor Sport1 a Sport2.

Priestor sa nájde aj pre majstrovský Al Ittihad, superbohatý Al-Hilal, Al-Nassr a Al-Ahli, ktorý toto leto postúpil do prvej ligy a nákupom hviezd ako Mahrez, Firmino, Allan Saint-Maximin, Édouard Mendy, Franck Kessié a Roger Ibanez sa dostal medzi najcennejšie tímy sveta.