Robert Burian vydal novinku Kde si včera bol 2023

Tesne pred víkendom prichádza slovenský producent Robert Burian opäť s remixom známej skladby. Tentokrát si vybral klasiku, ktorú pozná snáď úplne každý – Kde si včera bol. Skladbu už otestoval na niekoľkých podujatiach a stretla sa s obrovským úspechom. Slováci sa jednoducho vedia a chcú zabávať.

Robert Burian – Kde si včera bol 2023:Robert Burian sa remixom známych nahrávok venuje už dlhší čas. Na svojom prvom albume Sound Park má napríklad remix skladieb 22 dní (Miro Žbirka) či Po schodoch (Richard Müller). V roku 2021 vydal veľmi úspešný remix skladby V období dažďa, ktorý pochválila aj samotná autorka hudby a speváčka Marika Gombitová. „Začal som sa pred časom viac venovať tejto produkcii, teda tvorbe remixov najväčších slovenských hitov od hudobných legiend a aj ľudových hitov. Počas vystúpení po celej krajine vidím jednak to, že tieto skladby nestarnú, ale aj to, že moje verzie ľudia prijímajú a bavia sa na ne. Je to skvelý pocit,“ povedal producent.

Napriek tomu, že Robert Burian produkuje a vydáva skladby už viac ako dve desaťročia, nezabúda, že vzdelanie a rozvíjanie zručností je aj pre jeho prácu dôležité. Dlhodobo komunikuje s producentami v zahraničí, kde aj vydáva svoje skladby, vyhľadáva nové štýly a technológie a neustále sa zlepšuje aj v hre na klavíri, v čom mu pomáha aj učiteľ. Každý jeho ďalší remix je tak o poznanie kvalitnejší a zaujímavejší. Niekedy dokáže vybrať z pôvodnej skladby čistý spev a nahrá k tomu podklady. Inokedy, a to je aj prípad skladby Kde si včera bol, vznikne skladba s novými podkladmi aj novým spevom.

„Vždy, keď prídem s niečím novým, čomu sa snažím vdýchnuť nový moderný feeling, a zároveň zachovávam aj to pôvodné, je to pre mňa neopísateľné. Vždy sa k tomu staviam svedomito a s pokorou. Zakaždým si celú skladbu rozpíšem do nôt a každý nástroj si nanovo spracujem tak, aby som bol zvukovo v tomto roku. Najviac sa teším, keď vidím reakcie ľudí, ktorí sa na tieto skladby bavia,“
dodal Robert Burian.