Rázcestia – Zamyslenia na každý deň v roku

Teológovia a kazatelia píšu svoje vyznania, verejnosť spolu s kritikmi ich chvália, a tým to často končí. Potom sa objaví Wm. Paul Young a svojou Chatrčou a Rázcestiami upúta pozornosť sveta. Vyvolá ošiaľ s miliónovými predajmi. Ak by sme mali odpovedať na otázku, v čom spočíva čaro jeho osobnosti, asi by nám stačili dve slová: nekonečná ľudskosť.

Young osobne prešiel ponížením, hlbokým zúfalstvom a poznaním, že sám ubližoval svojim najbližším. Práve preto nikto nevie písať o bolesti a prázdnote, ktoré ako nepredstaviteľné a podvedomé rany sprevádzajú náš život na zemi – a o vždyprítomnej, pôvabnej, spasiteľnej, trojjedinej láske Boha ako on. So svojím poznaním sa podelil s ostatnými neuveriteľným spôsobom – v príbehoch, v ktorých je človek konfrontovaný so smrťou. V Chatrči so smrťou blížneho, v Rázcestiach s vlastnou. Anthony Spencer z Rázcestí je egoista na vrchole slávy, hrdý na vlastnoručne vybudované úspechy aj napriek tomu, že cena za ne bola privysoká. Dennodenne sa stretávame s podobnými Spencermi, bezohľadnosťou, nenávisťou, osamelosťou, depresiou. Ako proti tomu bojovať? Možno duševnou rovnováhou, ktorú sa nám snaží dodať Young v Zamysleniach, aby sme popremýšľali, upokojili sa a radostne vykročili do každého nového dňa.

Súťažná otázka: Ktorými titulmi W.P. Young upútal pozornosť vo svete?

Správna odpoveď: Chatrč a Rázcestia

Správne odpovede posielajte na: sutaz@dennikrelax.sk do 26.10.2014. Pre prípad výhry pripíšte poštovú adresu. Odmeníme dvoch výhercov.

Výhercovia: Lukáš Ulrich z Nižnej a Vladimíra Markovičová zo Senice

Srdečne blahoželáme!