Raz Dva Tri. Odrátavanie do vydania debutového albumu Alana Murina

Ostávajú posledné dni do vydania albumu TRUESELF slovenského hudobníka Alana Murina. Čakanie skracuje postupným zverejňovaním videoklipov k vybraným skladbám z albumu. Po skladbách Prepáč a Lifestyle teraz uvádza novinku Raz Dva Tri, na ktorej spolupracoval s Kalim.


Príjemný a chytľavý reggaeton Raz Dva Tri je o láske a otázke, či s partnerkou možno rátať aj v tejto dobe. „Skladba začala vznikať v štúdiu u Petra Panna, s tým, že sme chceli ideme urobiť spoločnú vec. Bolo pre mňa veľmi dôležité, aby Mako, Peter Pann a Kali boli na mojom debutovom albume. Veľmi veľa pre mňa ako ľudia znamenajú. Nielen po ľudskej, ale aj po kariérnej stránke sú pre mňa vo veľa veciach vzormi,“ hovorí Alan Murin. O celkový zvuk skladby sa postaral Marek Šurin.

Na hudobný motív, ktorý pripravil Alan spoločne s Petrom Pannom, pripravil text a demo poslal Kalimu s otázkou, či si vie predstaviť spoluprácu na tejto skladbe. „Vôbec nešlo o skladbu, aj keď áno, reggaeton máme s Petrom Pánom radi. Oslovil ma Alan ako osobnosť, umelec, človek, a to už od skladby Vypínam. Tým chcem povedať, že keby mi poslal hocijakú skladbu, s hocijakou témou, išiel by som do toho,“ povedal Kali. „Dnes už viem, prečo sú niektorí umelci tam kde sú. Bol som veľmi prekvapení, keď Kali, ktorý patrí k najvyťaženejším umelcom, nahral svoju časť v podstate veľmi rýchlo. Preto sú tam, kde sú. Skrátka makajú veľmi intenzívne,“ vysvetľuje Alan Murin a dodáva: „Kali mi tuším ešte v ten deň zavolal, že: ‚Bráško idem k tebe, nahrám to. Bol krásny slnečný deň, prišiel na bicykli a na tri take-y sme to nahrali vlastne celé. A bolo to výborné.“

Videoklip ku skladbe sa nakrúcal v Bratislave v blízkosti nákupného centra. O celú kreatívnu exekutívu sa postarali chalani z Illuminate Production na čele s Martinom Mikom. Kreatívny tím doplnili aj Aleš Varga a Bandurko. Hlavnú úlohu stvárnila modelka Viki Frajková. „Podľa mňa je už aj herečka,“ hovorí Alan, ktorý vyzdvihuje aj tanečníčky.

Už tento víkend čaká Alana Murina podpisovanie predobjednaných kusov albumu. TRUESELF sa dočká svojho fyzického vydania v sobotu 22. októbra 2022. Digitálna distribúcia je naplánovaná o týždeň neskôr. „Určite by som chcel, aby sme ku každej skladbe spravili aj videoklip. Tie, ktoré nevyšli pred vydaním albumu, budú vychádzať postupne do konca roka,“ dodával umelec.