Pohár SNP putuje do Šamorína

Víťazom tradičných pretekov v rýchlostnej kanoistike o Pohár SNP sa na piešťanskej Sĺňave v nedeľu stali v konkurencii 17 slovenských oddielov so 433 bodmi vodáci zo Šamorína. Na ďalších medailových priečkach skončili Nováky (356,25) a Komárno (325,25). Piešťancom patrilo s 239 bodmi piate miesto.

Podujatie sa uskutočnilo v čase majstrovstiev sveta v Moskve, preto na Sĺňave chýbali najlepší slovenskí vodáci. Medzi nimi aj piešťanskí odchovanci Matej Rusnák a Matej Michálek. Rusnák obsadil na MS v Moskve v C1 na 5000 metrov štvrté a Michálek bol členom posádky K4 na 1000 metrov, ktorá skončila piata.

V Piešťanoch získal z jednotlivcov najviac pohárových bodov kajakár Tibor Linka z ŠKP Bratislava a kanoista Adam Gavenda z Dukly Trenčín. Najúspešnejšou kajakárkou bola medzi ženami piešťanská odchovankyňa Simona Šamková z Dukly Trenčín. V kategórii juniorov skončil Piešťanec Eduard Rebro v kajaku celkovo druhý o tri body za Stránskym z Tatrana Bratislava.