POČAS FESTIVALU CHUTE MALÝCH KARPÁT OTVORÍ BRÁNY 35 VINÁRSTIEV

 Známe vinárske podujatie sa bude konať túto sobotu 12. novembra. Okrem vinárov v Modre, Svätom Jure či Pezinku sa zapoja aj vinárstva v Regióne Trnava.

Festival Chute Malých Karpát už piaty rok dáva ľuďom možnosť navštíviť všetky obľúbené vinárstva v jeden deň. „Návštevníci podujatia môžu spoznať producentov vín z ich regiónu od Modry až po Trnavu,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.
Počas 5. ročníka podujatia, ktoré sa začína v sobotu 12. novembra, budú môcť jeho účastníci zavítať až do 35 vinárstiev v čase od 13:00 h. do 21:00 h.

„Je to jedinečná príležitosť nielen spoznať kvalitné slovenské vína, ale zároveň sa stretnúť osobne s vinármi, prezrieť si priestory obľúbených vinárstiev a dozvedieť sa viac o vínach a procese ich výroby,“ dodáva Alexander Prostinák.
Lístky na podujatie je možné si zakúpiť online a degustačné poháre a lístky si vyzdvihnúť v troch vinárstvach. Jedným z nich je aj vinárstvo Karpatská Perla v Šenkviciach, ktoré patrí medzi regionálnych vinárov. „Okrem degustácií nebude chýbať sprievodný program, môžete sa tešiť na vystúpenie Cimbálovej muziky Bystríka Slobodu od 17:00 h.,“ hovorí Margita Šebová z vinárstva Karpatská perla v Šenkviciach.

Návštevníci budú môcť v rámci sobotného popoludnia a večera využiť 60 degustačných lístkov a navštíviť vinárstva podľa svojho výberu.

 „Tento rok privítame návštevníkov v našich nových priestoroch zrekonštruovaného meštianskeho domu. Nakoľko tieto priestory otvárame pre verejnosť po prvýkrát, bude fungovať vínny bar aj pre návštevníkov mimo festivalu. Ak teda ešte nemáte sobotný program, príďte na pohárik vína, kávu či večeru,“ hovorí Ivana Sokolovská z vinárstva Terra Parna v Suchej nad Parnou, ktoré sa do festivalu zapája.
Cena vstupenky na Chute Malých Karpát je 39 EUR pre jednotlivca (s kupónmi na nákup vína za 10 EUR) alebo 55 EUR pre pár (s kupónmi na nákup vína za 20 EUR).
Rezervácia lístkov je možná na stránke https://www.chutemalychkarpat.sk/chute-malych-karpat-2022/info.

Zdroj foto: Región Trnava, Terra Parna

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.