Nové plávajúce mólo na Liptovskej Mare

 Liptovská Mara je synonymom letnej dovolenky na Liptove. Do prázdninového času vstúpilo „Liptovské more“ s novinkou – veľkým plávajúcim mólom. V regióne aj vďaka tomu opäť rozširujú ponuku atrakcií pre milovníkov vodných športov aj slnenia. Mólo je dostupné na severnom brehu Liptovskej Mary neďaleko obľúbenej Tatralandie v rezorte Maladinovo. Bude rajom aj pre stále obľúbenejší paddleboarding.

Leto volá k vode a vody a vodných atrakcií je na Liptove neúrekom. K liptovským vodným parkom, termálnym prameňom či divokým riekam pribudlo nové veľké plávajúce mólo na najväčšej vodnej priehrade na Slovensku na Liptovskej Mare. „Aj dovolenka na Slovensku má atribúty plnohodnotnej letnej dovolenky. My v Maladinove radi robíme pekné, inovatívne a zároveň veľmi funkčné veci a preto vstupujeme do letnej sezóny so špičkovou novinkou. Je ňou veľké plávajúce mólo. Naše mólo kopíruje hladinu Liptovskej Mary, prispôsobuje sa jeho výške a zároveň je stabilné voči vetru a vlnám. Má úctyhodné rozmery 9x13 metrov, pokrýva ho umelá tráva a je z neho pohodlný prístup do vody aj schodíkmi. Jeho súčasťou bude aj Paddleboard centrum s možnosťou výpožičky,“ vyzdvihla obchodno-marketingová manažérka rezortu Maladinovo Tereza Tkáčová. Bežné mólo je buď menej stabilné alebo sa nedokáže prispôsobovať rôznej výške hladiny a preto sa častokrát stane, že mólo je \"na suchu\". Nové mólo na severnom brehu Liptovskej Mary bude využívané na opaľovanie, vodné športy a tiež umožňuje kotvenie viacerých plavidiel, takže návštevníkov potešia aj vyhliadkové plavby.

„Paddleboarding si získal Slovákov a Liptovská Mara je naň ako stvorená. Na móle plánujeme zabezpečovať zážitkové výlety dokonca aj s občerstvením a to individuálne i skupinové vypožičanie paddleboardov. V piatok 8. júla sme nové mólo na Liptovskej Mare symbolicky otvorili  a počas tohto dňa zapožičiavame paddleboardy bezplatne a večer nás čaká koncert skupiny Šantán,“ povedal inštruktor a manažér Paddleboard centra pri Maladinove Jakub Lukáč. Paddleboarding je šport pre celú rodinu a všetky vekové kategórie. Vďaka jednoduchosti si ho rýchlo osvoja úplne všetci a pri jeho vykonávaní zapoja do pohybu svaly celého tela. Ľudia v podstate stoja na doske a k pohybu na vodnej hladine používajú predĺžené pádlo. Jazda na paddleboarde je úžasným relaxom v prírode, s pohybom na vodnej ploche čo navodzuje okamžitú psychickú pohodu. S prvými skúsenosťami na paddleboarde radi pomôžu vyškolení inštruktori.        

„My hovoríme, že Liptov treba zažiť a určite nejde o žiadne klišé. Príroda nám nadelila mnoho krás a tie sa oplatí pretaviť do zážitkov aj toto leto. Či už sa vyberú dovolenkári do vodných parkov, nádherných jaskýň, budú spoznávať Liptov na bicykli, v turistických topánkach či úplne inak. Dovolenka na Slovensku je aj toto leto dobrý nápad a Liptov vďaka svojej rozvinutej infraštruktúre cestovného ruchu ponúka široký výber ubytovacích kapacít aj s ponukou obľúbených chát či chaletov a výhodou je, že je ku nám blízko v podstate z každého kúta Slovenska,“ povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Viac informácií o regióne, tipy na výlety, rady kam vyraziť s deťmi a podobne sú dostupné na webe regiónu visitliptov.sk, kde dovolenkárom dobre poslúži napríklad aj plánovač dovolenky, ktorý im vygeneruje program doslova šitý na mieru.