Nočný Medokvas

Jesenný festival medových nápojov sa začína už túto sobotu 15. októbra pod Smolenickým zámkom. Jeho návštevníci sa môžu tešiť na nočnú atmosféru v tajomne nasvietenej včelárskej záhrade.

Medokvas sa tradične koná trikrát do roka, na jar a v lete ho sprevádza živá hudba a bylinková záhrada je vtedy plná pestrofarebných kvetov. Jesenná verzia festivalu sa odohráva po zotmení a má úplne inú atmosféru, ktorú budú dotvárať desiatky svetelných efektov.

„Trochu tajomný, magický svet pestrofarebne vysvietených stromov, kríkov a bylín navodí veľmi odlišný zážitok a nočné podujatie si z roka na rok získava väčšiu obľubu,“ hovorí Pavol Kudláč, majiteľ medovinárstva Včelovina a organizátor podujatia.

Návštevníci festivalu budú môcť počas večera ochutnať rôzne druhy slovenskej medoviny a medových nápojov a nebudú chýbať prehliadky priestorov výroby.

„Nočný Medokvas bude mať aj svoj vlastný Včelovina Cocktail Bar, v ktorom miešané drinky z našich produktov namieša Róbert Šajtlava, ktorý v roku 2019 získal ocenenie barovej osobnosti roka,“ dodáva Pavol Kudláč.

Podujatie sa odohráva pod nočnou oblohou v pozadí s vysvietenou siluetou romantického Smolenického zámku vystupujúcou z karpatských lesov. Organizátori mysleli aj na deti, pre ktoré pripravili hry aj maľovanie na tvár.

Vo včelárskej záhrade návštevníci nájdu aj zaujímavé stánky s občerstvením, ako sú burgre, francúzske palacinky, slovenské buchty či klasické alebo vegetariánske tacos.

Včelovina Smolenice je malé rodinné medovinárstvo so svetovými oceneniami. Filozofia firmy prinášať špičkové produkty spojené s prírodou je cítiť v celom areáli. Záhrada medovinárstva susedí s priestormi výroby medoviny i medu a je celoročne prístupná verejnosti. Návštevníci si tu môžu vychutnať medovinu či medové koláče s výhľadom na Smolenický zámok. Výťažok z podujatia Medokvas bude už tradične použitý na rozvoj projektu Včelárskej záhrady.

Vstupné v predpredaji 5€
(zahŕňa kupón na nákup fliaš v hodnote 2€ a sklený pohár v hodnote 2,5€)
Zvyšné vstupenky pri vstupe na podujatie 7€
(zahŕňa kupón na nákup fliaš v hodnote 2€ a sklený pohár v hodnote 2,5€)
Deti 6-18rokov: zľavnené 1€ vstupné
Deti do 6 rokov: zdarma

Viac informácií o podujatí nájdete na:
https://www.vcelovina.sk/novinky/nocny-medokvas-sobota-15-oktober-17-22h/?fbclid=IwAR2jkEfJ3A4nuRtj4Bg7n6ExIJOJWXZD-tVZldJlnC1oplm_ZkvCSmiwfBI

Zdroj foto: Včelovina Smolenice

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.