Nikdy nebolo na Slovensku lepšie

... tak - ako v súčasnosti! V rebríčku najbohatších krajín planéty si udržujeme stabilné miesto v štvrtej desiatke krajín. Že sa neustále na niečo sťažujeme, frfleme patrí k našej mentalite.
Položme si tri základné otázky. Máme kde bývať? Máme čo jesť? Máme si čo obliecť?
Ak ste si na všetky tri odpovedali áno, máte základné životné istoty splnené. Ak k tomu pridáte pohodu vo vzťahoch ste bohatí – na tele i na duchu. Všetko ostatné je nadstavba. Áno nadstavba t.j. – hmotné statky. Nehovorím, že si ich nemôžeme priať. Hlavne ak ich má sused, že bratia Slováci...
Ale najpodstatnejšie je, že ich nepotrebujeme ku šťastiu!!!
Je 22 rokov po revolúcii, ako národ sme prešli pubertou, prežívame ,,slovenskú mladosť“.
Máme problém, veľký problém vyspievania. Všade prítomná reklama, nám tlačí kaleráby do hláv. Toto musíš mať, musíš, musíš... musíš mať nový dom, TV, auto, nábytok. Musíš ísť na exotickú dovolenku, musíš mať preplnené brucho - musíš sa na nás valí zo všetkých strán.
Pozor, nič nemusíš - ak sám nechceš! Ak pochopíš, kde je tvoje šťastie, nemusíš! Ak máš kde bývať, čo jesť a čo na seba, tak opäť zdôrazním základom Tvojej pohody je vzťah. Z neho vyplýva následne vnútorná spokojnosť. A o tom je život.

Zvlášť teraz. Zo všetkých strán sa na nás valia pozitívne správy. Doma budeme mať politický pokoj. Pán Fico z roku 2012 už nie je pán Fico z roku 2006, keď prvýkrát vyhral voľby. Toto je už vyzretejší - pragmatickejší politik. Politik, ktorý si uvedomuje svoju zodpovednosť. Znižovať dlh verejných financií je nevyhnutné. Pravidlá fiškálnej únie sú nastavené tvrdo. Viď odmietnutie Bruselu poskytnúť eurofondy Maďarom za nesplnenie kritérií, resp. najnovšie Čechom za slabú kontrolu ich využívania. A to pán Fico vie. Preto je pozitívna nominácia p. Kažimíra na ministra financií. Tento chlapec pôsobí na prvý dojem sympaticky a presvedčivo. Nebude to mať ľahké. Budeme mu držať palce. Jedinou horšou správou je, že ministrom vnútra bude p. Kaliňák. Zase na nás vodičov budú číhať spoza kríkov policajné hliadky. Budú sa hľadať dôvody, ako z našich drobných chýb – naplniť štátny rozpočet. Pre objektivitu treba povedať, že za ministrovania pána Lipšica, sme mali od hliadok pokoj. Ale to je len jedna perlička. Inak o pravici škoda rečí – viď posledný spor Bugár – Matovič o obsadenie funkcie podpredsedu NR.
Vo výpočte pozitívnych správ môžeme pokračovať aj situáciou v eurozóne. Európska centrálna banka požičala 500 miliard eur komerčným bankám za dobrý úrok. Euro je momentálne zachránené. Dokonca posilnilo - a tým aj naša životná úroveň. Treba si na Slovensku uvedomiť jeden dôležitý fakt. Euro je stabilná mena. Rozmenené na drobné, čo dnes kúpime za 400€, nikdy by sme nekúpili za 12 000 slovenský korún. Podľa ekonomických odhadov by to bolo teraz 16 000 Sk.
Nikdy nebolo na Slovensku lepšie...

Juraj Drahoš