Myjavu trápia gólové suchoty, s Vionom bezgólová remíza

MYJAVA, 1. 4. 2014 – Po sobotňajšom nevydarenom dueli v Nitre čakala dnes kopaničiarov dohrávka 22. kola Corgoň ligy 2013/2014 so Zlatými Moravcami. Na zápas sa o 19.00 h večer prišlo pozrieť 1137 divákov, ktorí boli zvedaví, či sa Myjave podarí gólovo presadiť a posunúť sa späť do prvej polovice tabuľky.

Lepší vstup do stretnutia mali domáci futbalisti. Už v 2. minúte vyslal utešený center pred Kuciakovu bránu z priameho kopu Tomáš Bruško a hosťujúca obrana musela loptu upratať do bezpečia. V 7. minúte museli Zlatomoravčania zakročiť pri Oršulovom prieniku a najbližšie ku gólu bol v 9. minúte Bruško, ktorý strelou z priameho kopu zo vzdialenosti asi 22 metrov trafil brvno zlatomoraveckej svätyne. V 25. minúte po rohovom kope Vionu predviedol peknú sólo akciu cez celé ihrisko Oršula a súperi ho dokázali zastaviť až v šestnástke. Hostia preverili Solničku až v 32. minúte strelou z priameho kopu a vážne pohrozili v 38. minúte, kedy sa k dorážke hlavou dostal nekrytý Pavelka. Našťastie pre domácich mieril len vedľa žrde. Šancu poslať Myjavu do vedenia nevyužil ani v 40. minúte kapitán Martin Černáček, ktorý po rohovom kope tiesnený obranou prestrelil súperovu bránu. Pred prestávkou zaznamenali ešte jeden neúspešný strelecký pokus hostia a tímy sa rozišli do šatní s bezgólovou remízou 0 : 0.

V druhej polovici hry sa začali v hre viac presadzovať hráči Vionu. V 50. minúte Černáček zblokoval Pavelku, ktorý tak nestihol dokončiť akciu a Solnička následne loptu chytil. O minútu na to ten istý hráč poslal loptu vedľa myjavskej brány. V 53. minúte kontroval Pekár, ktorého strelu z 20-tich metrov pohotový Kuciak dokázal zlikvidovať. V 57. minúte domáci gólman s námahou vyrazil štipľavú Chrenovu strelu. V 67. minúte sa po Černáčkovej chybe dostal do dobrej streleckej pozície Mazan, ktorý však Szabóovu prihrávku napokon poslal nad brvno. Do konca stretnutia sa ešte pokúšali presadiť v 79. minúte za Myjavu Pekár a v 85. minúte za Zlaté Moravce Charizopulos. Obaja neúspešne a v dohrávke si tak súperiace tímy body podelili.

V sobotu 5. apríla sa o 19.00 h Spartak Myjava stretne na domácom ihrisku so Spartakom Trnava, s ktorým momentálne zdieľa v tabuľke rovnaký počet 35 bodov.

Radúz Dorňák, tréner Spartaka Myjava: „Tomuto zápasu chýbali len góly. Na to, že sme obaja odohrali v sobotu ťažké ligové zápasy, tak tempo bolo nadpriemerné. My sme sa nechali v niektorých úsekoch hry uniesť a to nás v závere stretnutia stálo fyzické sily. Síce sme nastúpili v najsilnejšej možnej zostave, ale 3 – 4 hráči hrali polozranení. Myslím si, že vzhľadom na vývoj zápasu a na úroveň prvého a druhého polčasu je výsledok spravodlivý. Zaslúžili sme si my aj súper po bode, ale asi by bolo pre divákov atraktívnejšie, keby zápas skončil napríklad 2 : 2.“

Branislav Mráz, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: „Diváci mohli vidieť zaujímavé stretnutie. Myslím, že zápasu chýbali len góly. Mali sme horší vstup do zápasu, nejakých 30 minút. Domáci boli aktívni, boli tam štandardné situácie, ustáli sme to. Potom sme zlepšili pohyb, vyhrávali sme súboje a odohrali sme dobrý druhý polčas, ale chýbali góly. Nakoniec je z toho bod z vonku, sme spokojní.“

Zostava Myjavy: Solnička – Kumančík, Černáček (K), Častulín, Šulek – Daniel, Marček, Bruško T. (82. Bílovský), Pekár, Oršula (69. Duga) – Kosík (80. Urgela)

Zostava Zlatých Moraviec: Kuciak – Pavlenda, Chrappan, Pintér, Chren – Bolinha, Orávik, Kováč (80. Charizopulos), Babic (K), Pribula (61. Mazan) – Pavelka (61. Szabó)