Myjavčania poriadne potrápili a prehrali 0 : 2

MYJAVA, 4. 8. 2012 – Slnečné počasie, takmer vypredaný štadión a víťazná nálada priaznivcov myjavského futbalu po troch corgoňligových kolách boli predpokladmi na domáci úspech v ďalšom domácom vystúpení Spartaka Myjava v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Výkon kopaničiarov však napokon prekvapil, ale nie pozitívne...
Samotnému zápasu predchádzalo oficiálne odovzdanie nového klubového autobusu, od ktorého kľúče predali zástupcovia spoločnosti Volvo Truck Slovak vedeniu klubu priamo na hracej ploche. Navyše, premiéru dnes mal aj sektor zábavy za tribúnou B, ktorý bol určený najmenším fanúšikom a ich rodičom a v prípade dobrého počasia bude k dispozícií deťom na každom domácom zápase v tejto sezóne. O 16.30 h zaznel úvodný hvizd hlavného arbitra Pavlíka a duel Myjavy s Nitrou, ktorá minulý týždeň zdolala Zlaté Moravce dvojgólovým rozdielom, sa začal.
Od úvodu stretnutia prebrali iniciatívu na ihrisku hostia a už v 5. minúte musela domáca obrana pred Solničkom zasahovať. V nasledujúcej minúte sa o prienik do nitrianskej šestnástky pokúšal Kosík, napokon len z uhla poslal loptu padáčikom do rúk gólmana Chudého. V 8. minúte postupoval na myjavskú bránu Soumah, mieril však vedľa a vzápätí vysoko prekopával Chudého Sládek. Ďalšie minúty boli opäť v réžií Nitranov, ale ich strely neboli presné. Prvá potencionálne nebezpečná situácia pre hostí sa vyskytla v 22. minúte po rohovom kope Myjavy, ale odhlavičkovaná lopta v nitrianskej sieti neskončila. Zlom prišiel v 30. minúte, kedy pohotovo zareagoval na prihrávku kapitán Nitry Šimončič a bez zaváhania poslal loptu do rohu myjavskej svätyne. Myjava – Nitra 0 : 1. Inkasovaný gól Myjavčanov trochu naštartoval a v 35. minúte Chudý likvidoval tutovku Pavla Kosíka. Ten istý hráč v 38. minúte zohral peknú akciu s Kuračkom, ale brankár hostí bol opäť pozorný a k vyrovnaniu neprišlo. Chudý zasahoval pred polčasom ešte proti Štrbovej strele a na prestávku odišli tímy s jednogólovým náskokom Nitry.
„V polčase som chalanom povedal, že ak chcú takto hrať, tak to nemá význam, na to nebolo treba robiť nový štadión, ani robiť neviem čo pre ľudí.“., reagoval na výkon svojich zverencov v prvej polovici hry tréner Myjavy Ladislav Hudec. Ale ani jeho kritické slová nedokázali tento raz hráčov motivovať.
Druhý polčas začala Nitra opäť tlakom, hralo sa často na myjavskej polovici ihriska a domáci ľahko strácali lopty v snahe dostať sa dopredu. V 56. minúte nespracoval dobre prihrávku Majerník a vysoko prekopol bránu. O minútu na to prišlo k prvému striedaniu domácich, Zdena Štrbu nahradil Michal Dian. V ďalších minútach dvakrát prenikli Myjavčania do šestnástky hostí, oba pokusy zlikvidovala nitrianska obrana zákrokmi, ktoré vyvolali nesúhlas publika. Karty sa však v tomto zápase nerozdávali... V 62. minúte zápasu si povymieňali loptu pred Solničkom Nascimento so Soumahom a práve Soumah domáceho brankára zaskočil a zvýšil vedenie Nitry. Myjava – Nitra 0 : 2. V 67. minúte vymenil Hudec Kosíka a Sládeka za Straku so Šebekom. No ani čerstvé sily na trávniku dnes Myjavu nespasili. V 70. minúte mal opäť šancu Soumah – lopta mierila vedľa žrde. Do konca stretnutia si Nitrania vypracovali ešte pár šancí, za zmienku stojí najmä akcia z 83. minúty, kedy Nitrania po Dianovom zahrávaní rohového kopu a nespracovanej lopte Petráša len so šťastím nepridali tretí gól. Dramatický bol aj samotný záver zápasu. V 90. minúte myjavská obrana stopla uvoľneného Soumaha, ktorý mieril sám na Solničku, a v nadstavenom čase mal na kopačke šancu dať aspoň čestný gól kapitán domácich, Martin Černáček. Stíhaný dvoma hráčmi trafil napokon len žrď. Druhý domáci zápas Myjavčanov v Corgoň lige tak napriek očakávaniam skončil prehrou 0 : 2.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Samozrejme, že sme smutní, lebo prehrať sme určite nechceli. Nitra hrala organizovane, kompaktne a my sme im to umožnili. Ľahko sme súperovi darovali tri body. Tak, ako sme hrali dnes, sme nikdy nehrali a ani hrať nebudeme. Či tu budem ja, alebo niekto iný. Bol to po každej stránke zlý zápas. Nerozumiem tomu... Musíme jednoznačne omladzovať tím, lebo s takýmto výkonom môžeme hrať naozaj len o záchranu. A to, čo sme dnes ukázali, si ľudia určite nezaslúžia. Súperovi gratulujem a ja sa dnes hanbím ako tréner, hanbím sa za mužstvo a divákom sa ospravedlňujem.“

Ladislav Jurkemik, tréner FC Nitra: „Som rád, že sme vyhrali. Hráči dnes odohrali dobrý zápas. Išli sme na Myjavu s rešpektom, takticky sme sa dobre pripravili, využívali sme protiútoky a tie nám vyšli. Neveril som, že dva zápasy po sebe vonku vyhráme. Mne sa to ako trénerovi stalo prvý raz. Myslí, že za tú disciplinovanú a dobre organizovanú hru sme si to víťazstvo zaslúžili.“

Zostava Myjavy: Solnička, Majerník, Štrba (57´ Dian), Kosík (67´ Straka), Černáček „K“, Kuračka, Častulín, Petráš, Ďuriš, Mrva, Sládek (67´ Šebek)

Zostava Nitry: Chudý, Kolmokov, Szabó, Čery (90´ Boszorád), Nascimento (86´ Zelenický), Gajdoš (80´ Moravčík), Šimončič „K“, Struhár, Šimonek, Soumah, Mičic