MAPUCLE CELÉHO SVETA Prstom po mape

Tím Lebo Mädveď vyrába dizajnové vzdelávacie hry. Jednoduché, zmysluplné produkty. Korona ich rovnako ako mnohých iných zatvorila doma. Nemohli cestovať, a tak sa pustili do dlho plánovaného produktu MAPUCLE SVET. Už počas prototypovania „precestovali” všetky krajiny a veľa sa naučili. Počas trojmesačnej izolácie vychytali všetky chybičky a teraz vám predstavujú výsledok. Staňte sa jeho súčasťou! Predobjednajte si niektorý z produktov, alebo ich podporte iným spôsobom a dopomôžte, aby tento produkt uzrel svetlo sveta. Crowdfundingovú kampaň a teda spôsob, ako projekt podporiť nájdete tu: https://www.hithit.com/sk/project/8209/lebo-madved-mapucle-cely-svet

Mapucle Celý Svet

Mapucle celý svet je vlastne spojenie mapy sveta a puzzle. Je to dizajnová hra lokálnej produkcie, pri ktorej sa zabavíš a niečo sa naučíš. Mapucle sú určené pre dobrodruhov, ktorí radi objavujú svet, pre deti, ktoré v škole preberajú svetovú geografiu aj pre ľudí, ktorí si potrebujú precvičiť jemnú motoriku.

MINI, MIDI, MAXI

Hrať sa chceme všetci a učíme sa celý život. Preto sme prišli s tromi veľkosťami i obtiažnosťami. MINI je určené pre najmenších a deti sa naučia deliť svetadiely a kontinenty. MIDI je stredná verzia s príjemnou obtiažnosťou, ktorá sa zmestí na každý stôl. MAXI je najväčšia verzia s najväčším počtom puclí a mierou detailu, pri ktorej sa zapotí aj skúsený cestovateľ. Výsledkom je zladenie produktu s minimalistickým dizajnom a hry s množstvom informácií.

Lokálne, udržateľne, eticky

Lebo Mädveď je mladý slovenský startup, ktorého dizajn produktov vzniká v hlavách a počítačoch a o výrobu sa stará 4frommedia, slovenský výrobca z Prievidze.  Hry sú vyrobené a uložené v krabičke z MDF materiálu. Táto drevovlákninová doska je prírodným materiálom s veľmi jemnou homogénnou štruktúrou. Krabičky sú zložené tak, aby do seba dokonale zapadli bez použitia lepidla.

Čo je cieľom?

Radi by rozbehli  výrobu tohoto nového produktu. Vďaka crowdfundingu môžmu získať potrebný kapitál na väčšiu výrobu, aby sa mapucle dostali ku každému, komu sa páčia. Podporujeme lokálny trh a všetky produkty Lebo Mädveď sa vyrábajú na Slovensku.

Príďte ich navštíviť

V koronačase si zabezpečili prvý ateliér v úžasných priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave. Bude to pracovný priestor, výdajné miesto, sklad, ale aj showroom, kde ich budete môcť navštíviť a pozrieť si, na čom práve pracujú. Všetko, čo vyzbierajú nad rámec hlavného cieľa použijú na zveľadenie Ateliéru Lebo Mädveď! Pomôž im a príď sa zahrať s našimi produktmi alebo len tak pokecať.

Prečo? Lebo Mädveď!

Lebo Mädveď je trojica nadšencov Juraj, Erika a Paťo. Všetko to začalo keď Juraj vymyslel prvé Mapucle Slovensko ako darček pre svojho brata svetobežca na Vianoce, aby sa naučil aj geografiu vlastnej krajiny.  Ani sme sa nenazdali a už sme traja a vyrábame originálne náučné hry. Fascinuje nás spojenie hry, vzdelávania a dizajnu a úprimne veríme v to, čo robíme.

Majú toho viac!

Medzi prvými Mapuclami Slovenska a najnovším produktom Mapucle Svet vymysleli viacero dizajnových náučných hier. Môžete si ich pozrieť vo videu na stránke crowdfundingu https://www.hithit.com/sk/project/8209/lebo-madved-mapucle-cely-svet a ak sa Vám to páči, budú vďační za každé zdieľanie na sociálnych sieťach. Ďakujeme.