Krátky test láskavosti

Krátky test láskavosti

Láskavých ľudí nie je veľa. Každý sa ponáhľa, borí so svojimi starosťami a znechuteniami, nemá čas byť láskavý ani k sebe, nieto k iným. Byť láskavý okrem iného znamená aj istú toleranciu voči nedostatkom iných. Máte ju? Otestujte sa a dozviete sa o sebe viac. Stačí si vybrať jednu z troch rôznych odpovedí, ktorá na vás najviac sedí.

 
1. Veziete sa v aute známej a tá ma zjavne problémy nájsť miesto na zaparkovanie. Nie preto že by nebolo voľné miesto, ale preto, že hľadá dostatočne veľký priestor, aby parkovanie zvládla. Pomyslíte si:
a) krava jedna, mala by sa to naučiť
b) nechápem, ako niekto po 5 rokoch jazdenia nevie hocikde zaparkovať
c) nevadí mi to, veď ja neviem iné veci
 
2. Staršia kolegyňa príde za Vami opakovane s tým istým problémom. Nevie preposlať mail. Napadne Vám:
a) je to v poriadku, ukážem jej preposielanie mailov ochotne znova
b) to nemyslí vážne, to si nevie zapamätať 3 kliky?!!
c) už aby stará generácia odišla do dôchodku, nechytajú sa na dnešný svet
 
3. Čašník Vám nechtiac vyleje sódu na šaty. Veľmi sa ospravedlňuje a vidieť, že ho to naozaj mrzí. Pomyslíte si:
a) vôbec ma nezaujíma, že mu je to ľúto. Nemá robiť to, čo nevie
b) ja si nič nepomyslím, ale rovno mu vynadám
c) nepoteším sa, ale chápem, že to neurobil naschvál, uistím ho, že sa nič strašné nestalo
 
4. Susedov 17-ročný syn sa prvýkrát opije. V noci robí randál a na druhý deň sa sused za syna ospravedlňuje. Príde Vám na um:
a) pekne ako si ho vychoval, z toho nič dobré nevzíde
b) zasmejem sa, veď mladosť tieto veci prináša
c) rovno sa susedovi posťažujem, aby láskavo dozrel na to, nech sa to už neopakuje
 
Body za odpovede:
  1. a= 1 bod, b = 2 body, c = 3 body
  2. a= 3 body, b = 1 bod, c = 2 body
  3. a= 2 body, b = 1 bod, c = 3 body
  4. a= 2 bod, b = 3 body, c = 1 bod
 
Hodnotenie:
12-11 bodov
Ste mimoriadne tolerantný a láskavý človek. Viete, že každý má nedostatky, slabosti a zlé dni. Ste empatický a voči svojmu okoliu vľúdny. Ľudia Vás majú radi, pretože sa viete vyhnúť konfliktom, a dokonca ich viete tlmiť aj v čase, keď už nastanú. Máte radi ľudí a ľudia to z Vás cítia. Môžete sa tešiť zo svojej láskavej povahy.
 
10-9 bodov
Väčšinou sa snažíte byť tolerantný, ale sú dni, kedy netolerujete nikomu nič. O ľuďoch zmýšľate väčšinou v  dobrom, avšak sem tam Vás prepadnú aj nepekné myšlienky. Tie sa snažíte ovládať. Ste na dobrej ceste a ľudia Vás majú dosť radi. Skúste ešte na svojej tolerancii trocha popracovať.
 
8-6 bodov
O ľuďoch nezmýšľate často v dobrom, ste trocha vzťahovačný a neradi odpúšťate chyby iným. Myslíte si, že na chyby niet priestor a že každý sa musí snažiť, aby ich nerobil. Ľudia vám často lezú na nervy a Vy leziete často na nervy im. Je čas o sebe porozmýšľať. Do láskavého človeka Vám chýba ešte hodný kus.
 
5-0 bodov
Ste neláskavý človek, ktorý ľudí vlastne ani nemá rád. Máte isté zásady a z tých nepoľavujete, ak ide o iných. Myslíte si, že všetko viete najlepšie a že máte plné právo sa rozhorčovať. Ľahko sa nahneváte a veľa z Vašich vzťahov s ľuďmi je napätých a nepríjemných. Málokto vyhľadáva dobrovoľne Vašu spoločnosť a Vy sám so sebou máte tiež problém vydržať.