• 03.10.2023

JASKYŇA DRINY, TURISTICKÉ CHODNÍKY AJ SMOLENICKÝ ZÁMOK ZOSTÁVAJÚ OTVORENÉ POČAS JESENE

 Objavovať jednoduché turistické trasy a cyklotrasy, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, môžu návštevníci Malých Karpát nad obcou Smolenice. Zaujímavé turistické miesta ako Smolenický zámok či jaskyňa Driny zostávajú otvorené aj počas mesiaca október.  

Na nenáročnú turistiku či cyklotúry, počas stále pretrvávajúcej teplej jesene, sú vhodné dobre prístupné trasy v Malých Karpatoch v okolí obce Smolenice, neďaleko Trnavy.

Okrem zaujímavých turistických miest, ktoré sa tu nachádzajú, ako jediná sprístupnená jaskyňa na Západnom Slovensku - jaskyňa Driny alebo Smolenický zámok, sa obec stáva vyhľadávanou víkendovou výletnou destináciou pre jej výhodnú infraštruktúru.

Smolenice sú dostupné vlakovým spojením aj autobusovou dopravou. „Smerom od vlakovej stanice vedie turistický chodník do jaskyne Driny, okolo rekreačnej oblasti Jahodník po zelenej značenej turistickej trase, alebo na vrchol kopca Driny, z ktorého je výhľad na celé okolie,“ hovorí Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Jaskyňa Driny, ktorá je jedinou prístupnou jaskyňou na západnom Slovensku, zostáva otvorená pre verejnosť aj počas mesiaca október. „Vstupy sú každý deň okrem pondelka od 10:00 do 14:30 h. V jaskyni je priemerná teplota 7 stupňov Celzia, preto odporúčame návštevníkom teplejšie oblečenie,“ hovorí Peter Zvonár, správca jaskyne.    

„Z jaskyne alebo kopca Driny sa môžete vydať po Náučnom chodníku Smolenický kras, resp. po žltej značenej turistickej trase k Vlčiarni až na vrch Molpír, kde nájdete výhľad s hojdačkou, náučný chodník a praveké hradisko,“ vysvetľuje Alexander Prostinák.

Z hradiska Molpír vedie trasa až k Smolenickému zámku, ktorý je po letných prázdninách pre verejnosť otvorený len počas víkendov od 11:00 do 17:00 h. Vstupy na prehliadky sú každú celú hodinu.  

V okolí Smolenického zámku sa nachádza rozľahlý park. „Zároveň je tu verejnosti prístupné označené ohnisko, na ktorom si výletníci môžu opekať a pod zámkom sa nachádza veľmi zaujímavá včelárska záhrada s výrobou medoviny a Medovou kaviarňou,“ dodáva Alexander Prostinák.

Zdroj foto: Región Trnava

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.