Jarné prázdniny v Regióne Trnava

Jarné prázdniny v Regióne Trnava

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvedie v piatok a v sobotu obľúbenú inscenáciu venovanú Jaroslavovi Filipovi, predstavenie s názvom Púpätko bude patriť deťom od šiestich mesiacov a výstavy ponúkajú dve trnavské galérie.

V Divadle Jána Palárika uvedú divadelnú inscenáciu Filip, ktorou vlani v októbri vzdali poctu spevákovi, hercovi a humoristovi Jaroslavovi Filipovi.

Text hry je zostavený z autentických spomienok, dokumentov, rozhovorov a korešpondencie s umelcom. Nebude chýbať živá hudba, zahrá si aj pianíno, na ktorom Jaroslav Filip hrával. Predstavenie je na programe v piatok a v sobotu, 8. a 9. marca o 19:00 h.

„Teším sa, že si opäť pripomenieme našu divadelnú osobnosť. Ide o originálnu kompozíciu, kde postavu Jara Filipa stvárňuje všetkých osem účinkujúcich hercov, ktorí sú navyše oblečení do jeho typického menčestrového obleku či námorníckeho trička,“ hovorí Katarína Čučková z Divadla Jána Palárika o predstavení, ktoré bolo počas svojej vlaňajšej októbrovej premiéry vypredané.

Divadelné javisko V DJP bude v nedeľu 10. marca patriť divadelnému predstaveniu s názvom Púpätko. Ide o netradičnú inscenáciu, do ktorej sa v sprievode hercov zapoja aj deti od šiestich mesiacov do troch rokov spoločne so svojimi rodičmi. Interaktívna divadelná hra dá aj tým najmenším divákom možnosť spoznať čaro divadla zblízka.

„Pozývame všetkých rodičov s deťmi, aby vstúpili do fascinujúceho sveta, vďaka ktorému môžu aj tí najmenší objavovať a zažívať prostredníctvom hudby, zvukov a hlasov prvé kontakty s divadlom,“ dodáva Katarína Čučková.

Tento nezvyčajný formát sa do Trnavy vracia po úspešnej minuloročnej marcovej premiére. Autorkou konceptu je poľská režisérka Alicja Morawska-Rubczak, ktorá sa špecializuje na divadlo pre deti do troch rokov.

Otvorené budú aj trnavské galérie
Jarné prázdniny dávajú tiež priestor na návštevu múzeí a výstav. Galéria Jána Koniarka, ktorá sídli v Kopplovej vile, v súčasnosti hostí až dve výstavy. Svoju výstavu formou vizuálnej eseje pod názvom Bodnutie včelej kráľovnej predstavuje maliarka Monika Germuška Vrancová.
Súčasnú českú tvorbu reprezentuje expozícia Na dvorečku... Blackbird od bratov Iva a Zdenka Markových. Obe spomínané výstavy si návštevníci môžu pozrieť počas celého prázdninového týždňa v otváracích hodinách od 9:00 do 17:00 h. a počas víkendu od 13:00 do18:00 h.


Výstavu s názvom 128 centimetrov nájdu návštevníci v Galérii Čepan na Nádvorí. Dizajnérka Veronika Kurcinová, ktorá meria presne 128 centimetrov, predstavuje jej pohľad na svet prostredníctvom ilustrácií, fotografií a citátov, ku ktorým pridáva veľkú dávku nadhľadu a humoru. Výstava potrvá do 7. apríla a vstup je pre všetkých záujemcov zdarma. Otváracia doba galérie je denne od 11:00 do 19:00 h.

V obci Smolenice, priamo na Smolenickom zámku, budú premietať detský film Nerozlučná dvojka v piatok 8. marca o 17:30 h. a zároveň pripravujú knižnú besedu o Pálffyovcoch v Smoleniciach na sobotu 9. marca v zámockej kaviarni Galéria. Na obe podujatia je vstup voľný. Prehliadky zámku prebiehajú počas jarných prázdnin od 11:00 do 17:00 h.

 

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Zdroj foto: Divadlo Jána Palárika, Galéria Jána Koniarka, Čepan Gallery, Smolenický zámok