Dajte svojmu domácemu miláčikovi tie najlepšie a najzdravšie granuly

Dajte svojmu domácemu miláčikovi tie najlepšie a najzdravšie granuly

Svojim najbližším sa vždy snažíme dať, dopriať len to najlepšie. Či už ide o materiálne veci alebo duchovné hodnoty. Platí to aj o potravinách, ktoré prospievajú nášmu zdraviu. Ak máme doma psíka, tak je súčasťou našej rodiny a tiež mu chceme dopriať kvalitnú a zdravú stravu. Len možno niekedy nevieme, aké granuly sú preňho najvhodnejšie.

Aj so zvieratkami je to podobné ako s ľuďmi. Deti konzumujú inú stravu ako dospelí, rovnako šteniatka potrebujú iné granuly ako dospelí psi.

Dbajme na zloženie granúl

Priniesť si domov malého psíka – šteniatko je určite radostná udalosť, najmä, keď máme deti. Veď kto by sa nepotešil maličkému stvoreniu, ktoré si nás získa už od prvej chvíle svojím nevinným pohľadom? Spolu s tým však prichádza otázka, ako a čím ho budeme kŕmiť, aby bolo zdravé?

Na trhu existuje viacero druhov granúl a nie vždy je ich výber jednoduchou úlohou. V ponuke sú granuly hypoalergénnenormálne. Po tých prvých by sme mali siahnuť v prípade, ak má náš psík citlivé trávenie alebo potravinovú alergiu. Dôležitým faktorom je aj zloženie granúl uvedené na obale. Treba si hlavne všímať zastúpenie bielkovín, uhlohydrátov, tukov, základných vitamínov a minerálov, v neposlednom rade aj množstvo konzervantov. V prípade granúl pre šteniatka všeobecne platí, že by mali byť bohaté na vitamínyminerály, ktoré podporujú zdravý rast organizmu a vývoj kostí.

To najlepšie pre vášho psíka

So psíkmi je to podobné ako s nami. Aj čo sa týka stravy. Tiež nezjeme hocičo, nie preto, že by nám dané jedlo nechutilo, ale môže nám spôsobovať napríklad tráviace problémy alebo máme intoleranciu na isté potraviny, ich zložky. A hoci by sme si radi pochutnali na danom jedle, zdravotné problémy nám to jednoducho neumožnia.
Podobne je to aj s krmivom pre psov. Nie každé granuly sú vhodné pre všetky rasy či plemená psov. Dôležitú úlohu pri výbere granúl zohráva vek, rasa či aktivita psa. Zohľadniť treba aj jeho telesné a zdravotné dispozície. Preto vybrať najlepšie granuly pre psov nemusí byť vždy jednoduchou záležitosťou, ale ani krkolomne ťažkou úlohou, pokiaľ budeme pozorne čítať etikety a zloženie granúl.

Dobrá rada na záver: všímajte si zastúpenie nežiaducich zložiek, ktoré do granúl nepatria. Môžu byť nimi napríklad umelé konzervanty, ochucovadlá a farbivá a rovnako aj anorganické materiály, ktoré nevyhovujú zažívaniu vášho psa.