Dá sa ušetriť na lyžovačke na Liptove?

Aj na zimnej dovolenke sa dá ušetriť. Skipasy je možné kúpiť až o 30% výhodnejšie. Zaujímavé zľavy môžu lyžiari na Liptove využiť aj na servisy, či požičovne výstroja, rôzne doplnkové aktivity, atrakcie, relax, aj na stravovanie. Stačí len to, aby lyžiari počas zimnej sezóny na Liptove využívali kartu zliav Liptov Region Card. O program majú postarané, keďže karta ponúka aj množstvo inšpirácií na trávenie dovolenky a zľavám sa poteší tiež každá peňaženka. Navyše, vďaka prepojeniu regiónu skibusmi cestujú lyžiari s kartou na svahy zadarmo.

Zimná sezóna na Liptove je v plnom prúde. Našťastie na horách je bielo, aj keď väčšina Slovenska si sneh zatiaľ neužila. Najlepšie možnosti na lyžovanie v týchto dňoch panujú v stredisku Jasná, kde majú lyžiari zo severnej a južnej strany Chopka k dispozícii už väčšinu zjazdoviek. Do Jasnej aj do strediska Malinô Brdo navyše lyžiarov bezplatne vozia skibusy.  „V aktuálnej zimnej sezóne sme opäť potešili dovolenkárov novou ponukou zliav cez Liptov Region Card. Oproti minulej zime ich máme o desať viac. Lyžiarov potešia najmä tie v stredisku Malinô Brdo pri Ružomberku a tiež v Ski Centre Opalisko v Závažnej Porube, kde zľava na viacdenný skipas dosahuje dokonca 30 percent. Zľavy môžu dovolenkári na Liptove čerpať v ôsmich oblastiach na dopravu, v našich lyžiarskych strediskách, v akvaparkoch a vo wellness, na rôzne športové a zážitkové atrakcie, kultúru aj pamiatky, v obchodoch a službách, gastro prevádzkach, ale aj v zariadeniach pre rodiny s deťmi. Vďaka tomu je karta akýmsi sprievodcom po našom regióne, podľa ktorého si môžu naši návštevníci vyskladať pobyt podľa toho či prišli na Liptov lyžovať alebo inak športovať, relaxovať, prípadne tráviť čas s deťmi,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. V ponuke zliav nechýbajú stálice ako zľava na kúpanie v Kúpeľoch Lúčky, vstupy do parku MINI SLOVENSKO a Stanišovskej jaskyne v Liptovskom Jáne, do osady Vlkolínec zapísanej medzi pamiatkami UNESCO, na surfovaciu vlnu v Tatralandii v Liptovskom Mikuláši či let v neďalekom aerodynamickom tuneli. Vždy potešia aj zľavy v tunajších reštauráciách a kaviarňach. Inšpiráciou pre dovolenkárov môže byť aj aktuálne video Liptov News zo stredísk Jasná a Malinô Brdo, rezortu Gothal, centra Winner aj reštaurácie a pivovaru Liptovar v Liptovskom Mikuláši: https://youtu.be/i3hfDvUYhmc.

„Za posledné roky si tak málo snehových zrážok v Jasnej nepamätáme. Na horách si navyše užívame oveľa viac krásnych slnečných dní spojených s inverzným počasím ako v podhorí a v mestách, takže technickým snehom vylepšujeme naše zjazdovky najmä v noci. Lyžiari však majú vďaka kvalitnému zasnežovaniu a úprave k dispozícii viac ako 46 kilometrov zjazdoviek, čo je bezmála celé stredisko a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Ak sa chcú lyžiari zveriť do rúk našich inštruktorov alebo za asistencie profesionálov naučiť lyžovať svoje ratolesti, môžu tak urobiť v našej lyžiarskej škole aj so zľavou cez Liptov Region Card. Zároveň sa oplatí využívať tiež zľavy v požičovniach Tatry Motion, kde na lyžiarov čaká okrem bežného lyžiarskeho výstroja napríklad aj výstroj na freeride,\" potvrdil obchodno- marketingový manažér Jasná Martin Hloušek. Na lyžovačke na Liptove tak môžete ušetriť až desiatky eur.

Na projekt Liptov Region Card Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV používa aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške takmer 17 tisíc,- eur.