AKO SA ZABAVIŤ PRI VODE?

K letu neodmysliteľne patria chvíle trávené pri vode. Stačí si zbaliť uterák, opaľovací krém, vreckové na zmrzlinu alebo langoš a utekať na kúpalisko či k jazeru. A čo tak si so sebou zobrať aj spoločenskú hru, s ktorou môžete zažiť zábavu aj na deke? Prinášame vám zopár dobrých tipov pre malých i veľkých.

Zoznámte sa na kúpalisku pri hre

Na kúpalisku okrem šantenia vo vode, opaľovania a státia v rade na obľúbený hotdog môžete zažiť aj plno zábavy. To isté platí aj pre všetky vekové kategórie. Napríklad vďaka hre Tik Tak Bum od Piatnika, ktorá podporuje kreativitu, slovnú zásobu a spontánnosť. V ruke vám tiká bomba so špeciálnym časovačom, ktorý spôsobuje, že bomba exploduje vždy v inom intervale v rozmedzí 10 až 60 sekúnd. Nikto teda ani netuší, ako dlho bude bomba tikať, kým vybuchne. Hráči hľadajú a vymýšľajú slová, obsahujúce dané slabiky na kartičkách a pritom si prehadzujú tikajúcu bombu. Komu bomba vybuchne v ruke, ten prehráva. Hru môže hrať až dvanásť hráčov, prečo teda nezavolať aj susedov, ktorí si rozložili deku vedľa vás? Okrem zábavy tak môžete získať aj nových priateľov.

Prevetrajte svoje mozgové závity

Ideálna hra k vode je Rummikub v cestovej verzii – hracie kamene a stojany sú uložené v praktickej plechovej škatuľke. Rummikub je hra s číslami, v ktorej sa hracie kamene vykladajú do postupiek alebo skupín. Hráči sledujú vyložené kamene na stole. Vyhráva ten hráč, ktorý sa zbaví všetkých svojich kameňov. A k tomu môžete použiť všetky vyložené kamene, ktoré sa dajú ľubovoľne kombinovať.

Skvelú zábavu sľubuje aj hra Brain Storm, ktorá prevetrá vaše kombinačné schopnosti a sústredenie.
„Cieľom obľúbenej hry Brain Storm je vytvoriť spojenie medzi dvoma kartami vyloženými na stole. Kreativita je úplne nevyhnutná, hráčom však veľmi pomôže, keď budú ovládať frazeologizmy, príslovia, citáty a ustálené slovné spojenia,“ vysvetľuje Jana Karásková z Piatnik Praha.

Táto hra v praktickom cestovnom balení z rakúskej továrne Piatnik sa začína vyložením 9 kariet s obrázkami doprostred stola, aby ich všetci hráči videli. Potom je už na šikovnosti a tvorivosti každého hráča, ako rýchlo dokáže spojiť dve karty slovným spojením. Každé kolo vyhráva ten, kto našiel spojitosť najrýchlejšie.

Nezabudnite na karty

Kartové hry nikdy nevyjdú z módy a ku kúpalisku už akosi patria. Kanasta, žolík, či kvarteto... Práve pri vode môžu rodičia naučiť hrať karty aj svoje ratolesti.  “Deti sa potešia kartám primeraným svojmu veku – veľmi populárne sú tie s motívmi od Disneyho, so zvieratkami a pre chlapcov sú príťažlivé karty s modelmi áut” dopĺňa Štěpánka Zoubková zo spoločnosti Piatnik Praha.

V širokej ponuke spoločenských hier vám iste pomôžu zorientovať sa slovenské e-shopy. Príjemnú zábavu.