6 manažérskych poučení

Prvá lekcia

  Manželka práve vystúpila zo sprchy a manžel sa chystá sprchovať, keď v tom zaznie dole v hale zvonček. Manželka si cez seba prehodí osušku a ide otvoriť. Pred dverami stojí sused Bob. Ešte skôr, než žena stačí otvoriť ústa, Bob spustí:  "Dám ti 800 dolárov, keď si tú osušku dáš na chvíľu dole." Po krátkom rozmýšľaní nechá žena osušku skĺznuť a zostane pred Bobom len v Evinom rúchu. Bob chvíľu pozerá, potom dá žene 800 dolárov a odíde. "Kto to bol?", pýta sa manžel, keď sa žena vrátila. "Iba Bob od vedľa." "To je fajn, že prišiel. Dal ti tých 800 dolárov, ktoré mi visí?"

 Poučenie: Ak existuje dôležitá informácia ohľadom budúcich ziskov, je lepšie riskovať a akcionárom to oznámiť včas. Zamedzíte tým možnému nepríjemnému odhaleniu v budúcnosti.
 

Druhá lekcia

 Duchovný ponúkol mníške zvezenie. Keď nastupovala, odhalila na okamih lýtko. Duchovného ten pohľad tak vzrušil, že vzápätí takmer nabúral. Keď vyrovnal riadenie a upokojil sa, položil opatrne mníške ruku na koleno. "Otče, pamätáte na žalm 129?", spýtala sa s nevinným výrazom mníška. Duchovný ruku odtiahol. Ale po chvíli mu to nedalo a znovu ju položil mníške na koleno. Mníška sa znovu spýtala: "Otče, pamätáte na žalm 129?" "Prepáčte sestra, naozaj neviem, čo sa so mnou dnes deje," mrmlal duchovný. Keď prišli do konventu, rozlúčili sa a duchovný ponáhľal nahliadnuť do Biblie. Nalistoval žalm 129 a číta: "Pokračujte v hľadaní. Nebojte sa stúpať vyššie. Nájdete šťastie."

 Poučenie: Ak nemáte vo svojej profesii hlboké znalosti, môžete prepásť skvelú príležitosť.
 

Tretia lekcia

 Predavač, pokladníčka a ich šéf idú spoločne na obed. Cestou nájdu starú lampu a keď ju začnú utierať, objaví sa džin: "Splním každému jedno želanie," vraví. "Prvému mne, prvému mne, volajú predavač s pokladníčkou." "Želajte si," vyzve ich džin. "Chcel by som byť na Bahamách, riadiť rýchly športový čln a nemať žiadne starosti," hovorí predavač. Puf - a predavač je preč. "Chcela by som sa opaľovať na Havaji so svojim milým, nechať si robiť masáž a po ruke mať neustály prísun pina coladas.", Hovorí predavačka. Puf - a predavačka je preč. "Tak ste na rade,", obráti sa džin na manažéra. "Chcem tých dvoch späť než skončí obedná prestávka," hovorí manažér.

 Poučenie: Nechajte svojho šéfa, nech hovorí prvý.

   

Štvrtá lekcia

 Vo vetvách stromu sedela vrana a nerobila vôbec nič. Prišiel k nej zajac a pýta sa: "Čo robíš?" "Len tak sedím a pozerám." "Môžem si sadnúť tiež?" "Ale iste, prečo nie." A tak si zajac sadol pod strom. V tom sa objavila líška, zajaca chytila a zjedla.

Poučenie: Aby ste mohli sedieť a nič nerobiť, musíte sedieť veľmi vysoko.

 

 Piata lekcia

 Zveruje sa moriak býkovi. "Moc by som si prial, aby som mal toľko sily, že by som dokázal vyletieť až na vrch toho stromu." "Možno by som mal pre teba radu," hovorí býk. "Keď budeš denne hrabať v mojich výkaloch a zobať z nich zrniečka, skoro sa posilníš a potom to možno dokážeš. Je v tom veľká výživná hodnota." Po niekoľkých dňoch tejto stravy moriak zistil, že má dostatok sily vyletieť na najnižší konár. Po ďalších niekoľkých dňoch sa mu podarilo dostať sa vyššie a ešte vyššie, až nakoniec naozaj vyletel až na vrchol stromu. Krátko na to ho tam zbadal lovec a moriaka zostrelil.

 Poučenie: Občas sa vám podarí dostať sa na vrchol za hovno, ale pamätajte, že to hovno vás tam neudrží.
 

 Šiesta lekcia

 Na lodi sa plavia medveď, myš a žaba. Medveď si spieva, ale žabe sa to nepáči a strašne medveďovi vynadá. Medveď ju ignoruje. Myš sa len pozerá a keď vidí, že medveď neprestal spievať, vynadá mu tiež. Medveď sa naštve a myš aj žabu hodí do vody. Vo vode sa pýta žaba myši: „Vieš plávať?" „Nie", plače topiaca sa myš. Tak prečo nadávaš medveďovi?

 Poučenie: Keď si kolega dovoľuje na nadriadeného, neznamená to, že si to môžeš dovoliť aj ty.

 

 

buba                      

 

Zdroj: internet