5 dôvodov prečo je dobré dať dieťa na florbal

Veríme, že s nami súhlasíte ak povieme, že pre dieťa je veľmi dobré, ak aktívne športuje. Pohyb je základ pevného zdravia a nech už nám dnešná komunikačná doba, pomocou inteligentných zariadení a sociálnych sietí, uľahčuje život akokoľvek, vždy bude pre deti lepšie, ak budú športovať, namiesto toho, aby sedeli zhrbené pred malou obrazovkou.

Azda nikdy v histórii nebola ponuka športov na Slovensku taká široká, ako je dnes, a tak je naozaj veľmi jednoduché vybrať pre svoju ratolesť nejaký šport, kde by sa mohla realizovať. My by sme vám na nasledujúcich riadkoch radi vysvetlili prečo by ste pred hokejom, futbalom či tenisom mali uprednostniť florbal.

Zdravie

O prospešnosti aktívneho pohybu už sme sa bavili a pri florbale si ho dieťa užije do sýtosti. Na rozdiel napríklad od takého hokeja, ale aj od basketbalu či hádzanej, má florbal ešte jednu nezanedbateľnú výhodu. Je to bezkontaktný šport. Nie, nechceme sa tváriť, že nie je tvrdý, vo vypätých zápasových chvíľach sa vie poriadne iskriť, ale pravidlá sú jasné, akýkoľvek kontakt so súperom je zakázaný. Naozaj sa tak nemusíte báť, že vám budú deti chodiť domov doudierané. Je to bezpečný a bezbolestný šport.

Kolektív

Florbalová kabína je miesto ktoré dokáže zázraky. Možnosť zdieľať svoju vášeň pre florbal s rovnako „postihnutými“ fanatikmi je na nezaplatenie.

Nemáme nič proti individuálnym športom, ale atmosfére tímovej kabíny sa máločo vyrovná. Zábava, podpichovanie aj žarty, ktoré pochopia len florbalisti, vtiahnu každého a pocit, kedy viete, že ste dôležitým kolieskom v stroji, ktorý si razí cestu za naplnením mnohých snov, je jednou z najúžasnejších vecí na svete. Naučiť sa spoliehať nielen na seba, ale aj na druhých je užitočná vlastnosť.

Samostatnosť

Florbal, resp. športovanie, pomáha deťom rásť a dospieť. Hoci je to kolektívny šport, na ihrisku je každý sám za seba a záleží na jeho rozhodnutiach. Vo florbale vám súper nikdy nič nedaruje a je na vás, ako mu zabrániť v tom, aby vás ponížil.

Deti pri tréningoch, ale aj zápasoch rýchlo pochopia, že ak chcú niečo dosiahnuť, musia k tomu prispieť svojou dávkou a že to za nich nikto neodmaká. Florbal učí niesť zodpovednosť za svoje činy a dokáže aj z detí závislých na rodičoch urobiť silné osobnosti schopné dobre sa rozhodnúť v zlomkoch sekúnd. Navyše spoločné cesty na turnaje, tiež vedia začleniť do kolektívu aj najväčších samotárov.

Finančná nenáročnosť

Obrovská výhoda florbalu oproti akýmkoľvek iným športom je jeho nízkonákladovosť. Prakticky vám stačí florbalová hokejka a môžete začať hrať. Predpokladáme, že deti už doma nejaké športové oblečenie a obuv majú.Oproti svojmu blízkemu príbuznému – hokeju, je florbal rádovo lacnejší o stovky eur mesačne. Ani ceny špičkového vybavenia nepredstavujú horibilné čiastky, presvedčiť sa o tom môžete napríklad vo florbalovom obchode florbal4U.com. Florbal je vhodný pre deti zo všetkých spoločenských vrstiev.

Široká základňa

Florbal sa dnes už hrá všade. Prakticky neexistuje škola, kde by sa na hodinách telesnej výchovy florbal nehral a trúfame si tvrdiť, že snáď už ani nie je na mape mesto, kde by nebol nejaký florbalový klub, do ktorého sa dá prihlásiť.

Vďaka finančnej nenáročnosti nie je fungovanie klubu až také zložité a navyše celkom dobre fungujú rôzne granty, takže dieťaťu stačí pre prihlásenie do florbalovéhu klubu vlastne iba prísť. Vybavenie mu tam určite (minimálne) požičajú a môže si vyskúšať, či ho tento mladý šport chytí. To, že florbal na Slovensku napreduje míľovými krokmi dokazujú aj úspechy reprezentácií mužov a žien vo svojich kategóriách.