Výškové práce, ktoré by ste túto jar nemali zanedbať

Prvý jarný deň už máme za sebou a so zvyšujúcimi sa teplotami začíname tráviť viac času vonku. Záhradkári, ale aj tí, ktorí bývajú v rodinných domoch a majú pozemok, majú teraz plnú hlavu starostí ohľadom prípravy na novú sezónu.

Okrem klasických prác ako vertikutácie trávnika a prípravy pôdy na sadenie vás čakajú aj výškové práce. Tieto výškové práce by sa nemali zanedbať ani túto jar.

Čistenie fasád, striech a odkvapov

Strecha, odkvapy a fasáda bola vystavovaná počas zimy mrazivému a vlhkému počasiu. Kým na streche sa vám môže objaviť korózia, machy a plesne, odkvapy zase môžu byť upchaté lístím z minulej jesene.

Aby ste si chránili strechu a odkvapy boli plne funkčné, potrebujete vyčistiť strechu a odkvapy. Nemalo by sa zabúdať ani na fasádu, ktorú zašpinili predovšetkým sadze z komínov rodinných domov vo vašom okolí, ale aj z vášho komína.
Na takéto čistenie je ale potrebné mať potrebné výškové vybavenie. Túto činnosť môžete zveriť firme, ktorá vám zabezpečí čistenie fasád, ale aj striech, či odkvapov.

Spiľovanie stromov

Okrem čistenia fasády je potrebné na začiatku jari, ideálne kým ešte nie sú stromy zakvitnuté, spíliť staré stromy. Spiľovanie nebezpečných stromov ochráni nielen vaše zdravie, ale aj váš majetok. Nebezpečné stromy, staré rozkonárené stromy môžu zasahovať do elektrického vedenia, do vášho domu, či napríklad na pozemok vašich susedov.

Ak máte na záhrade vysoké stromy, je ťažké zabezpečiť ich spílenie. Na ich spílenie je potrebné mať horolezeckú a lanovú techniku.
Spiľovanie stromov je riziková práca, ktorá si vyžaduje skúsenosti a najlepšiu výbavu. Odporúčame vám aj túto výškovú prácu zveriť firme, ktorá sa na túto výškovú prácu špecializuje.
Vedia okrem spiľovania stromov zabezpečiť aj profesionálne orezávanie stromov. Orez totiž nemôžeme robiť bez predchádzajúceho plánovania.
 


Autor fotografie:Autor: BigTunaOnline / Shutterstock.com