V spálni ako pri mori

 Máte radi more a radi by ste si pohodovú atmosféru letnej dovolenky preniesli aj do vášho domova? Stredomorský štýl inšpirovaný španielskym, gréckym aj talianskym spôsobom bývania je tou pravou voľbou. Jeho typickým rysom je škála modrých a bielych tónov v kombinácii so zemitými farbami, ktoré pripomínajú slnkom vyhriatu pláž.

Spálňa inšpirovaná južanskými domami je vzdušná, ale zároveň aj útulná. Pre stredomorský štýl je charakteristická modro-biela kombinácia. Modrá značí oblohu a morské vlny, biela zase oblaky. Modrá farba je navyše vhodná k spánku, pretože má upokojujúce účinky. Často je toto farebné duo doplnené o zemité odtiene, ako je hnedá, béžová či žltá, vďaka ktorým spálňa nepôsobí studeným dojmom.

Dominantou každej spálne je bezpochyby posteľ. V súčasnosti sú veľmi obľúbené postele kontinentálneho typu, takzvané boxspring postele. Ich hlavnou výhodou je dvojitý vysoký matrac, ktorý rovnomerne rozloží váhu tela po celej ploche lôžka a postará sa tak o kvalitnejší a predovšetkým zdravší spánok. Do morom inšpirovaného interiéru sa skvele hodia aj postele drevené, ktoré priestor zútulnia.

Nezabúdajte ani na doplnky. V spálni sa uplatnia predovšetkým v podobe obliečok. V predajniach ASKO - NÁBYTOK nájdete pestrú ponuku rôznych vzorov i materiálov. Veľmi obľúbená je v poslednej dobe najmä renforcé bavlna. Ide o 100 % bavlnu, ktorá prejde procesom macerácie, počas ktorého sú odstránené všetky prebytočné vrstvy, aby zostali len tie najjemnejšie a najpevnejšie vlákna. Táto látka je tak veľmi jemná, príjemná na dotyk a pri správnej starostlivosti dlho vydrží. Výhodou stredomorského štýlu je aj to, že si ho môžete dozdobiť vlastnými suvenírmi z dovolenky. Výborne vyzerajú rôzne mušle, lastúry či vami zhotovené fotografie v okrasnom rámčeku.
V spálni ako pri mori
Boxspringová posteľ Fresco
Elegantné dvojlôžko typu boxspring s mäkko čalúneným predným aj zadným čelom a čalúnenými vonkajšími stranami nadchne všetkých, ktorí túžia po skutočnom pohodlí. Je vybavené dvojitou vrstvou vysokých matracov, ktoré zaistia príjemne mäkučké spanie aj pohodlné vstávanie. Poťah z hebkej látky v béžovom odtieni zvýrazňuje dekoratívny zvislý prešiv na oboch čelách, ktorý dodáva posteli Fresco originálny a nadčasový vzhľad.

Vedeli ste, že...?
Postele si v predajniach ASKO - NÁBYTOK môžete s našimi odborníkmi naplánovať do posledného detailu? Či už túžite po posteliach čalúnených, z masívu alebo najmodernejších boxspringových posteliach, pomôžeme vám vytvoriť a realizovať návrh tak, aby boli splnené vaše najnáročnejšie požiadavky na dizajn, funkčnosť aj pohodlie.
Široký sortiment dekorácií a doplnkov do domácnosti nakúpite nielen na predajniach, ale aj on-line? Využite možnosti Click & Collect a vyzdvihnite si svoj vybraný tovar na predajni, alebo si nechajte doviesť vaše obľúbené dekorácie a nábytok až k vám domov.

Zdroj: www.asko.sk.