Travertín ako dominantný prvok moderných terás a záhrad

Teploty stúpajú, príroda sa prebúdza a po dlhej zime sa už nevieme dočkať teplejšieho ročného obdobia. So stúpajúcimi teplotami budeme tráviť podstatne viac času v exteriéri rodinného domu -na terase, či záhrade.

Aby sme si ale tieto priestory skrášlili, môžeme do exteriéru zakomponovať travertín. Tento prírodný kameň nájde svoje využitie v exteriéri, ale aj v interiéri.

Bazénový lem

Keďže dovolenky a kúpaliská budeme aj toto leto obmedzovať, mnohé rodiny sa rozhodli zaobstarať si vlastné bazény. Nafukovacie bazény ale vo veľkom nahrádzajú práve tie zapustené do zeme. Pôsobia luxusnejšie a sú hlavne priestrannejšie, čo oceníte, ak ste viacčlenná rodina.
Aby však bazén vyzeral luxusne, môžete si dať navrhnúť a vyrobiť nový bazénový lem na mieru z travertínu. Práve zaoblené hrany tohto materiálu sú vhodné na použitie ako lem bazénov a preto sa nemusíte báť dať si vyrobiť lem z tohto materiálu.

Exteriérová dlažba

Travertín bude dominantný prvok moderných terás a záhrad. Okrem bazénového lemu si môžete zvoliť práve exteriérovú dlažbu z tohto materiálu. Luxusné exteriérové dlažby z tohto prírodného kameňa spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky, takže sa nemusíte báť toho, že sa na tejto dlažbe pošmyknete. Práve travertín je mrazuvzdorný a protišmykový materiál.
Je to prírodný materiál, preto vyniká svojou originalitou. Zároveň je to nadčasový materiál, ktorý bude moderný aj o pár rokov.

Pri exteriérovej dlažbe z travertínu môžete počítať s bezkonkurenčnou životnosťou, a to aj napriek tomu, že je vystavovaná vonkajším vplyvom počasia.
Oceníte pri nej aj to, že môžete po nej v lete chodiť aj bosými nohami a určite sa nepopálite.

Ak potrebujete novú exteriérovú dlažbu na terasu, či na murovanú plochu, na ktorej máte záhradnú hojdačku, odporúčame vám práve travertínovú exteriérovú dlažbu.


 


Autor fotografie:Autor: CactusPilot / Shutterstock.com