Tipy, ako si vybrať z ponuky posteľných obliečok tie najlepšie

Sú neodmysliteľnou súčasťou spálne a je potrebné ich často meniť. Práve z tohto dôvodu ich doma potrebujeme mať viac, aby sme ich mohli bez problémov striedať, či už podľa ročného obdobia, alebo podľa nálady a motívov, ktoré sú na nich vyobrazené.

Posteľné obliečky dnes nájdeme v rôznych známych, i menej známych obchodoch s bytovým textilom. Vybrať z nich však tie, ktoré vám budú po všetkých stránkach vyhovovať, však môže byť náročnejšie. Na trhu sa predávajú aj nekvalitné obliečky, ktoré už po pár praniach strácajú farbu a menia tvar. Ako si ale z obliečok vybrať tie najlepšie?

Vyberajte slovenských výrobcov obliečok

Známe predajne nábytku a bytového textilu predávajú posteľné obliečky. Možno vás potešia nízke ceny obliečok. Musíte však rátať s tým, že kvalitné tieto obliečky rozhodne nie sú. Za nízkymi cenami sa skrýva nekvalitný materiál, ktorý nedrží tvar a po pár praniach farby blednú a obliečky sa roztiahnu, alebo naopak sperú.
Ak chcete kvalitné posteľné obliečky, vyberajte posteľné obliečky od slovenských výrobcov a predajcov, ktorí vám vedia zaručiť, že boli šité na Slovensku. Precíznu prácu slovenských krajčírok uvidíte okamžite.

Kvalitné materiály

Keď si nájdete obchody, kde predávajú slovenské posteľné obliečky, sústreďte sa predovšetkým na materiály. Medzi najpredávanejšie obliečky patria hlavne bavlnené posteľné obliečky. Nájdete ich aj  v ponuke farebných detských obliečok, ale aj obliečok v klasických rozmeroch 140x200 a 70x90 cm.

V zimnom a v jesennom období vás príjemne zahrejú flanelové obliečky. V lete zase chladivé saténové. S príchodom zimy by ste si mali zaobstarať flanelové obliečky s vianočnými, resp. zimnými motívmi.

Zapínanie

Poznáme zapínanie na gombíky a na zipsy. Praktickejšie je však zapínanie na gombíky, nakoľko pri odtrhnutí gombíka stačí vziať ihlu a niť a gombík prišiť. Keď sa vám pokazí zips, potrebuje to väčší zásah.