Split alebo multi split klimatizácia

Chcete zvýšiť komfort bývania modernou klimatizáciou? Horúce letá a neznesiteľné horúčavy sú každým rokom intenzívnejšie. Preto je klimatizácia žiadaným elektrospotrebičom. Nie všetci sa však vedia zorientovať pri výbere novej klimatizácie.
Ktorá klimatizácia bude pre vás najlepšia
Najlepšia klimatizácia bude tá, ktorá bude správne navrhnutá s ohľadom na veľkosť vášho domu alebo bytu. Pri kúpe klimatizácie je potrebné zohľadniť viacero faktorov, ktoré vám nezáväzne vysvetlí špecialista.
Split alebo multi split klimatizácia
Split a multi split klimatizácie sú napredávanejší typ klimatizácie.
Split klimatizácia
Split klimatizácia (1 x 1) sa skladá z vnútornej a vonkajšej jednotky. Tento typ klimatizácie funguje na princípe, kde vnútorná jednotka odoberá horúci vzduchu miestnosti a odvádza ho z miestnosti cez kompresor. Vzduch do interiéru prechádza chladiacimi prípojkami, kým nedosiahne požadovanú teplotu. V prípade vykurovania domácnosti by tento proces bol opačný.
Multi split klimatizácia
Klimatizácia s viacnásobným rozdelením má rovnakú funkciu ako split 1 × 1, ale v tomto prípade funguje jedna vonkajšia jednotka pre dve alebo viac vnútorných jednotiek. Multi split klimatizácia je teda výhodnejšia pre domy, byty a kancelárie, kde je potrebné regulovať teplotu v každej miestnosti samostatne.
Moderné split aj multi split klimatizácie sú ekologické. Na chladenie používajú ekologické chladivo R32. sú energeticky efektívne. Majú množstvo praktických funkcií (ovládanie na diaľku, programovanie, tichý nočný chod...)
Požiadajte o cenovú ponuku pre vašu novú klimatizáciu.
Lacna-klima.sk je líder v predaji spoľahlivých klimatizácii tel. 0911 700 070 mail info@lacna-klima.sk
 


Autor fotografie:www.pixabay.com