Spálňa s dušou

Páčia sa vám predmety, na ktorých je podpísaný čas? Potom je vintage dizajn pre vás tým pravým. Charakteristickými prvkami tohto štýlu sú neutrálne odtiene a nábytok či doplnky, na ktorých je zrejmé, že už nejakú dobu slúžia. Takéto kúsky sú vyrobené kvalitne a poctivo, časom doplnené o  prirodzenú patinu, ktorá im dodáva dušu. Hoci sú často nedokonalé a nelesknú sa novotou, vytvoria z interiéru príjemné miesto. Aj preto sú stále populárnejšie kúsky, ktoré sú nové a vyrobené v štýle vintage. Našli ste sa v tomto štýle aj vy?
Spálňa je predovšetkým miestom relaxu a spánku. Je teda prirodzené, že sa v nej chceme cítiť pohodlne a bezpečne. Práve vintage štýl dokáže z miestnosti vytvoriť krásny priestor s nádychom originálnej a útulnej atmosféry. Pokojne kombinujte nové kúsky v klasickom dizajne s nábytkom či doplnkami z bazárov. Určite tiež využite predmety z dedičstva po babičke či blších trhov, kde sa môžete dostať k mnohým zaujímavým veciam.
Pri výbere postele dbajte nielen na dizajn, ale aj na kvalitné materiály. Či už si vyberiete čalúnenú boxspring posteľ alebo tradičné lôžko v drevenom dekore, nezabúdajte na kvalitu vášho spánku. Výber správneho matraca či roštu je dôležitý.
Pre vintage štýl je príznačné to, že o dekorácie a ozdoby v ňom nie je núdza. Je okrasný a často prekypuje ozdobami. No v spálni by mal byť poriadok, a tiež by malo mať všetko svoje miesto. K tomu vám môžu pomôcť šatníkové skrine, komody, police a ďalší nábytok zo sortimentu ASKO - NÁBYTOK, vďaka ktorým bude všetko perfektne zorganizované.
Tento štýl je upriamený skôr na teplé odtiene a materiály, ako je drevo či kameň. Inšpiráciou vám môžu byť francúzske domy s ich obvyklým kúzlom, v ktorých sú základné kúsky doplnené o celú radu štýlových doplnkov. Dekorácie s patinou, rôzne textúry materiálov, osobné spomienky či suveníry dodajú celej miestnosti osobitý pôvab a čaro, ktorému je niekedy ťažko odolať.

Spálňa s dušou
Útulná kontinentálna posteľ Winnipeg
Do tradičnejších interiérov je vhodná boxspringová posteľ Winnipeg. Hneď na prvý pohľad zaujme zaobleným čelom s atraktívnym prešívaním. Vďaka čalúneniu so sivou melírovanou látkou môžete posteľ jednoducho zladiť s ostatným nábytkom aj dekoráciami. Táto posteľ je ako stvorená pre tých, ktorí si potrpia na pohodlí v podobe mäkkého lôžka. Práve o to sa postarajú dve vrstvy matracov, ktoré vám poskytnú vysoký komfort. Rozmer kontinentálnej postele je 180 x 200 cm. Cena je 849,90 €.

www.asko.sk.