Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Shaggy koberce vám doprajú pocit komfortu

Útulné, pútavé a jednoducho trendy. Aj také môžu byť koberce, s ktorými dostane akákoľvek miestnosť úplne novú perspektívu. Počuli ste už o Shaggy kobercoch? Možno vám len tento názov nebol spočiatku známy, no určite ste sa s týmto typom zoznámili.

Zabudnite na klasické koberce, ktoré sa vyznačovali po celej ich ploche ornamentálnym vzorom. Shaggy koberce sa tešia čoraz z väčšej obľuby a pokiaľ hľadáte nejaký vhodný typ bytového textilu do vašej domácnosti, mohol by si získať aj vaše sympatie. Tento druh je predovšetkým typický svojím jednoduchým prevedením, napriek tomu patrí medzi tie najvyhľadávanejšie. V čom sa teda líši od klasických druhov?

Unikátne spracovanie

Pri kobercoch sa často rozhodujeme podľa preferencií a toho, aby daný doplnok perfektne pasoval do daného interiéru. Kým vzorované spracovania vídame najmä v detských izbách v rôznych detských motívoch, v spální staviame na jednoduchosti. Tá však nijako neuberá z ich moderného dizajnu. Spracovania Shaggy kobercov sa vyznačujú dlhým vlasom. Známe sú najmä tie s jednofarebným sfarbením, nájdete ale aj verzie s jednoduchým vzorom, ktoré vyniknú napríklad v obývacej izbe.

Ešte väčšie pohodlie

Tieto moderné koberce vás budú pri každom kroku len rozmaznávať. Príjemné na dotyk a neskutočne mäkké. S takýmto typom bude vstávanie z postele príjemnou zmenou a studená podlaha či nepríjemný tvrdý povrch viac nebude problémom.

Jednoduchá údržba

Ich absolútnu mäkkosť zabezpečujú už spomínané dlhé vlasy. Tie sú v porovnaní s bežným typom o niečo hrubšie, pričom ide o zatočenie viacerých vlákien do jedného silného a odolného zväzku. Práve toto spracovanie však mnohých odrádza problematickou údržbou a celkovým čistením. Tieto obavy sú ale neopodstatnené, keďže sa čistia úplne jednoducho ako ich obdobné verzie.

Pri Shaggy kobercoch si môžete okrem veľkosti a farby vybrať aj spomedzi dĺžky vlasu. Kým medzi najbežnejšími ide o dĺžku okolo 5 cm, natrafíte aj na verzie s 8 centimetrami. Ak nemáte ešte svoj vlastný huňatý koberec, inšpirujte sa pri výbere na Najkoberce.sk. Nebolo by predsa ideálne vstávať každé ráno z postele a stúpiť na mäkký povrch?

 
Autor fotografie:chaoss / Shutterstock.com