Prečo sú považované damaškové obliečky na posteľ za skutočný poklad?

Rozoznať kvalitnú posteľnú bielizeň môže byť niekedy problém. Najmä v dnešnej dobe, kedy je trh presýtený množstvom posteľného prádla od výmyslu sveta. Skutočný milovník kvality však obliečky na posteľ dokáže rozoznať už na prvý pohľad. Pokiaľ s tým máte problém, prečítajte si zloženie uvedené na štítku či obale posteľných obliečok. Damaškové posteľné prádlo sa považuje na jednotku na trhu. Je cenovo dostupné a jeho kvalita je nespochybniteľná. Navyše vašej spálni dodá luxus, aký si zaslúži! 

V čom spočívajú hlavné výhody damaškových posteľných obliečok?

Damaškové posteľné prádlo má u nás bohatú tradíciu a nie je teda v našich končinách ničím novým. Ide o nestarnúcu klasiku, ktorá by mala mať svoje miesto v každej jednej domácnosti. Ide o husto tkanú bavlnu, ktorá je na dotyk naozaj príjemná. Tým, že je látka hrubá, je oveľa menej náchylná na poškodenie, ktoré vzniká pri používaní alebo praní. Práve preto si môžete byť istý, že vám damaškové obliečky na posteľ vydržia roky ako nové. Bývajú jednofarebné, no napriek tomu sú krásne už na pohľad. Na dotyk sú nádherne jemné a hebké. 

Ako sa vyrábajú damaškové obliečky na posteľ?

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, v čom spočíva tajomstvo výroby tohto úžasného materiálu. Spočíva v procese, ktorý sa nazýva mercerovanie. Pri tomto postupe sa bavlnené vlákno máča v soľnom roztoku. Práve to stojí za jeho hebkosťou, leskom a neskonalou kvalitou. Vďaka takémuto procesu výroby sa damašková posteľná bielizeň považuje za nesmrteľnú. Môžete ju pokojne prať na 90 stupňov Celzia. Stálosť farieb je ďalším neklamným znakom toho, že ste si vybrali naozaj dobre. 

Ako sa starať o damaškové obliečky na posteľ?

Bojíte sa, aby ste posteľnej bielizni pri čistení neublížili? Toho sa skutočne báť nemusíte! Damaškové posteľné prádlo je vyrobené z prvotriedneho materiálu, a tak si vyžaduje iba minimálnu starostlivosť. Celá starostlivosť spočíva v tom, že by ste ich nemali žehliť pri teplote presahujúcej 200 stupňov Celzia. Predtým, ako ich hodíte do práčky, obráťte ich naopak. Ako sme už spomínali vyššie, maximálne ich perte na teplote 90 stupňov Celzia.
 
Hľadáte obliečky na posteľ, ktoré rozžiaria vašu spálňu a prinesú vám pokojný spánok? V tom prípade navštívte webovú stránku https://www.scanquilt.sk/.