Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Máte doma veľa kníh, ale málo priestoru? Riešením sú multifunkčné knihovničky!

Milovníci dobrej knihy nepohrdnú žiadnym praktickým riešením, ktoré im zútulní dom a zlepší prehľad v uložených veciach. Knižnice v našich domácnostiach postupne zatienili komody, vstavané skrine, čím postupne ubúdalo miesta a, žiaľ, všetky prebytočné knihy sme museli premiestniť na menej viditeľné miesto.

Žiadna kniha nie je prebytkom, ale darom, a to zvlášť v dobe, keď je čitateľnosť ohrozená. Vdýchnime knihám nový život, oprášme ich a opäť im ponúknime dostatok miesta. Aké máme možnosti? Aktuálne veľmi bohaté!

    1. Moderné vitríny

Nikto netvrdí, že knihovnička musí pôsobiť nemoderne, rušivo v danej miestnosti. K dispozícii máte napríklad celý sortiment vitrín s posuvnými bezpečnostnými sklami. Ku každej si môžete dokúpiť rôzne variabilné poličky (vzhľadom na rozmery a možnosti posúvania).

Luxusne prežiaria miestnosť vo vysokom lesku (ideálne čiernom alebo bielom). Knihovničky sa majú ľahko premiestňovať a ani pri väčších rozmeroch nie je vhodné, keď presahujú nad 11 – 12 kg.

Aj pri knižniciach myslite na bezpečnosť, preto ak sú vitríny s otvoreným, ale zároveň aj s uzatvoreným policovým systémom, zvážte, či na tieto miesta uložíte aj niečo iné ako len knihy. Police sa takto rýchlo preplnia, zaťažia a v celkovom efekte strácajú na atraktivite.

    2. Variabilný policový systém

V menších izbách je ideálnym riešením viacfunkčný policový systém. Ide o súbor políc, ktoré môžete ľubovoľne zakladať, a to tak, aby bolo dosť miesta pre knihy a nijako ste tým neohrozili svoj zaužívaný komfort v izbe.

Čím viac políc je v jednom súbore, tým kreatívnejšie zostavy môžu vznikať. Podobným doplnkom sú malé skladacie boxy zo spevneného textilu alebo ako prútené debničky. Jednoducho si doň uložíte knihy a môžete sa s nimi bezpečne premiestňovať. Tento systém odporúčame napríklad pre študentov na internátnych izbách alebo v malých pracovniach.

    3. Závesné knihovničky

Ani závesné police už dnes nemusia pôsobiť ako za iných čias. Stačí si vybrať v masívnom (napr. borovicovom) a v kvalitnom lakovanom prevedení. Obľúbené sú už aj kombinácie drevo/plast, len či znesú väčšiu záťaž kníh. Tým chceme naznačiť aj to, že akýkoľvek úložný priestor pre knihy má lahodiť oku a pritom spĺňať základné bezpečnostné parametre.

Tatiana
            
Autor fotografie:www.pixabay.com