Kontrasty v obývacej izbe vyzdvihnú osobitý štýl

Obývacia izba je výkladnou skriňou celej domácnosti. Je to miesto, kam pozývate návštevy, trávite tu veľa času s rodinou či priateľmi, odpočívate, smejete sa, alebo si poplačete pri smutnom filme. Izba by teda mala byť nielen vizitkou vášho osobitého štýlu, ale zároveň by mala byť útulná a reprezentatívna. K základným výrazovým prostriedkom, akými môžete vyjadriť svoju osobnosť, patria farby. Kontrastnými prvkami, pri jednotlivých solitérnych kúskoch či doplnkoch, celý priestor oživíte a vyzdvihnete celkový charakter miestnosti.
Pri výrazných farbách však platí jedna dôležitá zásada - menej je viac. Najlepšie vyniknú na jednotlivých kúskoch nábytku či doplnkoch, pričom všetko ostatné by malo byť v neutrálnych tónoch. Ak si teda vyberiete výraznú sedaciu súpravu alebo kreslo, mal by byť nábytok, textílie aj všetky doplnky v tlmených či neutrálnych dekoroch. Hoci sa pri voľbe farieb dodržiavajú určité zásady, netreba sa ich báť. Uvidíte, že keď k sedacej súprave so sivou tkaninou vyberiete výrazne farebný koberec alebo dekoratívne vankúše, získa celá izba úplne iný a originálny štýl.
Samostatnou kapitolou sú sedacie súpravy. „Pre náročných zákazníkov máme program plánovaných sedacích súprav, pri ktorých si môžu zvoliť nielen farbu čalúnenia, ale aj ich tvar, prípadne rôzne novinky, ako sú elektronicky ovládané podhlavníky, lakťové opierky či podnožky,“ upresňuje Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti ASKO - NÁBYTOK. Svoju vysnívanú sedaciu súpravu si tak spoločne s odborníkmi z ASKO - NÁBYTOK môžete naplánovať podľa vlastných požiadaviek, a to vrátane výberu poťahových látok, ktoré si môžete vybrať pri jednotlivých modeloch z celej rady.
Akú farbu zvoliť? Záleží na vašich osobných preferenciách, ale aj na množstve svetla, ktorým v obývacej izbe disponujete. Nedostatok prirodzeného svetla však možno dnes dohnať pomocou stojacích či nástenných lámp, LED pásikov a stropných svietidiel. Farebné trendy v tomto roku idú skôr v pastelových tónoch žltej, tehlovej či v odtieňoch mentolovej farby. Takisto sú obľúbené tóny listovej zelenej či mrazivo modrej, ale aj výraznejšie farby, akými sú petrolejová, smaragdová, horčicová alebo červená. Vyberte si farbu, ktorá bude lahodiť vášmu oku a dokáže vám vykúzliť úsmev na tvári vždy, keď sa na ňu pozriete.

Sedacia súprava Speedway
Každý si zaslúži aspoň malú dávku luxusu. Užite si ju každý deň so svojimi najbližšími a vychutnajte si spoločné chvíle v pohodlí sedačky Speedway z radu Carta. Jej moderný dizajn podčiarkuje maximálnu funkčnosť, ktorú zaisťuje kvalitná konštrukcia z dreva a drevotriesky. Jadro je tvorené polyuretánovou penou a pružinami. Samozrejmosťou je možnosť rozloženia na priestranné lôžko, ktoré využijete pre okamihy relaxácie aj príležitostné prespanie návštev a praktický úložný priestor.
Kontrasty v obývacej izbe vyzdvihnú osobitý štýl
Sedacia súprava Magic
Rohová sedacia súprava Magic s atraktívnym prešívaním a s mnohými mäkkými vankúšikmi vám poskytne nielen komfortné sedenie, ale je možné ju rozložiť aj na lôžko pre príležitostné prespanie. Kvalitná látka imitujúca smaragdovo zelený zamat pôsobí veľmi luxusným dojmom. Sedacia súprava tak bude výraznou dominantou celej izby. Otoman môžete koncipovať na pravú aj ľavú stranu. Sedačka má tiež úložný priestor pod sedadlom. Cena je 699,90 €.
Kontrasty v obývacej izbe vyzdvihnú osobitý štýl

Zdroj: www.asko.sk