Jednoduché tipy na modernizáciu panelákových bytov

S príchodom teplejšieho ročného obdobia máme chuť skrášliť si interiér. Niekto plánuje výraznejšie rekonštrukcie, niekto sa skôr vrhne do výmeny bytového textilu a viacerých dekorácií v jednotlivých miestnostiach.

Ak bývate v panelákovom byte, ponúkame vám jednoduché tipy na ich modernizáciu.

Kusové koberce

Práve nové koberce prinesú oživenie do jednotlivých miestností. Kým do detských izieb kúpte krátkovlasé detské koberce s rozprávkovými motívmi, do obývačky vyberajte skôr farebne neutrálne, ideálne minimalistické kusové koberce. Ak máte v byte podlahu z moderného vinylu, nemá zmysel ich príliš zakrývať. Vinylové podlahy sú kvalitné, štýlové a nadčasové a krásne vyniknú v moderne zariadených interiéroch.

Do obývačky odporúčame kupovať farebne neutrálny koberec s krátkymi, či dlhými vlasmi. V minimalistickej obývačke vynikne smotanový, či béžový kusový dlhovlasý koberec. V „klasicky zariadenej“ obývačke zase farebne neutrálny krátkovlasý koberec s geometrickými tvarmi.
Do výraznejších farieb kobercov choďte len v prípade spální. Tam sa nebojte kombinovať ich s farbou stien.

Geometrické police

Úložný priestor je potrebné vytvoriť za každú cenu. Aby však steny neboli prázdne, okrem vhodných obrazov sa nebojte kúpiť si aj geometrické police. Dizajnovo atraktívne geometrické police prinesú oživenie do miestnosti a zaručene budú pútať pozornosť každej návštevy.
Môžete si na ne uložiť rôzne dekorácie, ale napríklad aj knihy, či rámiky s fotkami.

Závesy v obývačke a spálni

V panelákovom byte sa nemusíte báť závesov. Moderné závesy, dekoračné závesy po zem sa dostávajú opäť do popredia a okrem tienenia slúžia aj ako dekoračný prvok.
Ak máte z obývačky priamy vstup na balkón cez plastové balkónové dvere, nebojte sa, závesy vám nebudú zavadzať a brániť tak vstupu na balkón.

 


Autor fotografie:Autor: Cinematographer / Shutterstock.com