Inovácie medzi klimatizačnými produktmi. Na čo sa zamerať pri kúpe kvalitnej klimatizácie?

V týchto dňoch nám je horúco a sparno už od rána. Osviežujeme sa vhodnými nápojmi a schladzujeme v bazénoch. Aj keď je leto, celé dni nemôžeme tráviť len relaxačne. Mnohí pracujú v kanceláriách, starajú sa o malé deti alebo riadia domácnosť. Teplota vzduchu v miestnostiach dosahuje taktiež závratné čísla. Tým najefektívnejším riešením, ako pravidelne ochladzovať interiér, je kúpa kvalitnej klimatizácie.

Výber vhodnej klimatizácie konzultujte so skúseným odborníkom. Je mnoho typov klimatizačných produktov, ktoré nie sú vhodné do ktorejkoľvek miestnosti. Nech vaše konečné rozhodnutie usmerňuje profesionál, ktorý vie, ako najlepšie zabezpečiť ochladzovanie vzduchu v interiéri.

Klimatizačné zariadenia sú modernou spotrebnou elektronikou. Zabezpečujú predovšetkým ochladzovanie a odvlhčovanie v miestnosti. V lete si vďaka nim doprajeme príjemný vánok po izbách a v zime pomocou tepelného čerpadla budú priestor vykurovať. Klimatizácie sú vhodným doplnkom aj na znižovanie vlhkosti, zmiernenie prachu, vírusov a plesní vo vašom interiéri. Ak však klimatizáciu nevhodne umiestnite, zanedbáte výber podľa výkonu a filtrácie, môže vám klimatizačná jednotka viac uškodiť ako pomôcť.

Ktorá klimatizácia je vhodná pre domácnosť, kanceláriu či obchodné priestory? Poradíme vám! 

Obľúbenými klimatizačnými zariadeniami pre domácnosť aj kancelárie sú mobilné, nástenné a kazetové jednotky. Pre domácnosť alebo vašu kanceláriu je najvhodnejšie zaobstarať si klimatizáciu po bočných stenách pod strop. Odporúča sa do výšky približne 2,5 m. Tak zabránite prievanu, hluku či neefektívnemu ochladzovaniu s vyššou spotrebou elektrickej energie. Nástenné klimatizácie majú pomerne nízku hlučnosť, dlhú životnosť a atraktívny moderný dizajn.

Veľmi zaujímavým riešením pre bežné domácnosti a podkrovné miestnosti sú parapetné klimatizácie. Nielenže perfektne vychladia miestnosť, ale aj dokážu nahrádzať činnosť bežných radiátorov.

V rôznych obchodných priestoroch sa najčastejšie používa kazetová klimatizácia umiestnená na strop a prekrytá jednotlivými kazetami. Sú obľúbené aj preto, že zabezpečujú prívod čerstvého vzduchu. V zasadacích miestnostiach či veľkých obchodných halách sú skvelým prínosom na zlepšenie fyzickej aktivity zamestnancov. S tou správnou klimatizáciou si teda môžete už dnes dopriať veľa osvieženia pri príjemnej muzike! 

Tatiana

          

Autor fotografie:www.pixabay.com