Domov plný zelene a kvetov

Domov je miesto, kde trávime množstvo času. Zariadiť by sme si ho preto mali tak, aby nám po celý čas energiu dodával, nie uberal. Okrem vhodnej voľby farieb a doplnkov, ktorými dotvárame jeho prostredie, je jeho dôležitou súčasťou aj zeleň a kvety. Tie vdýchnu priestoru nový príval energie, harmónie a pozitívneho myslenia.

Ak máte obavu z toho, ako sa o kvety starať, prípadne ich často zabúdate poliať, môžete kľudne siahnuť aj po ich umelom prevedení.  Pri ich výbere by ste však mali, okrem ich vzhľadu, dbať aj na ich význam. Ten sa odlišuje vzhľadom na tvar, veľkosť, či typ listov, aké kvet má.

Zdravie

Ak je pre vás prvoradé zdravie a vitalita, určite by ste mali mať doma kvet, ktorý typovo pripomína strom. Inak povedané – kvet s drevnatou stopkou a množstvom menších listov. Umiestniť by ste ho mali v tých častiach vašej domácnosti, ktoré sú orientované na východ.

Kariéra

Ak je bodom, na ktorý sa snažíte momentálne zamerať, práve kariéra, potom by vo vašej domácnosti nemala chýbať orchidea. Tá okrem čistoty a hojnosti pôsobí aj na duchovný rozvoj. Umiestniť by ste ju mali do obývacej izby, konkrétne do časti, ktorá je orientovaná na juh.

Prosperita

Kvety s drobnými lístkami sú určené na podporu prosperity. Umiestniť by ste ich mali do juhovýchodnej časti domu alebo bytu, pretože táto symbolizuje peniaze a bohatstvo.
Nemusíme sa však riadiť energiami na to, aby sme vedeli, že kvety dokážu priestor, kde sú umiestnené, zmeniť na oázu pokoja. Určite by sme sa preto mali vo väčšom množstve obklopiť najmä zelenou farbou. Navyše, k jari, ktorá je tu už v plnom prúde, sa nám jej odtiene dokonale hodia.

  Domov plný zelene a kvetov   Domov plný zelene a kvetov
Kvetináče a debničky                    
s ratanovým dizajnom, od 1,79 EUR       
Sukulenty v cementovom kvetináči,
od 3,19 EUR

Monstera, 13,99 EUR       
s ratanovým dizajnom, od 1,79 EUR         
Sukulenty v cementovom kvetináči,
od 3,19 EUR

Tráva v drevenej nádobe, 8,49 EUR 

Zdroj: KIK
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/okno-kuchyne-svetlo-r%C3%A1no-interi%C3%A9r-4564161/