Ako si vybrať dobrú nehnuteľnosť?

Hľadáte nehnuteľnosť, ktorej cena bude rokmi rásť? Poradíme vám, ako si nájsť atraktívnu nehnuteľnosť, ktorá bude zaujímavá aj pre prípadných kupujúcich, ak by ste ju chceli časom predať.

Čo by malo spĺňať kvalitné bývanie

Zameriame sa na charakteristiky exteriéru a okolia nehnuteľnosti. Pretože interiér si každý dokáže upraviť podľa vlastných predstáv. Avšak to, čo je v okolí, zmeníte asi ťažko. Kvalitná nehnuteľnosť by mala spĺňať najmä tieto kritériá:

    1. Bezpečná lokalita
Nikto vám nezaručí, že v budúcnosti sa z pokojnej lokality nestane miesto plné kriminality. No ak je to tak už teraz, nedajte sa zlákať ani nižšou cenou za nehnuteľnosť. Prítomné by malo byť najmä dostatočné verejné osvetlenie. Mínusom sú prázdne a schátrané budovy v okolí.

    2. Blízkosť verejnej dopravy
Na toto kritérium sa kladie dôraz najmä vo väčších mestách. Je dôležité, aby ste na zastávku hromadnej dopravy dokázali prejsť pešo za pár minút. Ešte výhodnejšie je, ak sa vám podarí nájsť nehnuteľnosť v centre, nie na periférii mesta. No čím bližšie k centru, tým sú samozrejme ceny domov a bytov vyššie.

    3. Parkovanie
Pred vstupom do bytového domu si prehliadnite parkovisko. Je tu dostatok parkovacích miest v pomere k počtu bytov? Nebudete musieť každý večer po návrate z práce zdĺhavo hľadať voľné parkovacie miesto?

    4. Možnosti trávenia voľného času
V blízkosti by sa mali nachádzať ihriská, parky a voľnočasové zariadenia. Iste predsa nechcete vychovávať deti medzi panelákmi, bez možností trávenia voľného času v blízkosti domova.

    5. Dostupnosť služieb
Vo vybranej lokalite by mali byť školy, škôlky, potraviny, lekárne, zdravotnícke zariadenia, prípadne aj kaviarne a reštaurácie. Aby ste domov nechodili len prespávať, ale skutočne ste tu žili.

Ak hľadáte takéto nehnuteľnosti v Prievidzi, oslovte odborníkov z vasarealitna.sk. Pomôžu vám s výberom dokonalej lokality, vďaka čomu vaša nehnuteľnosť nebude klesať na cene.

 
Autor fotografie:www.pixabay.com