Ako si udržať čistotu v kuchyni? Ponúkame overené tipy a triky

Príprava jedál je azda najbežnejšia činnosť, ktorej sa venujeme v kuchyni. Pri príprave jedál musíme počítať s vytvorením neporiadku, ktorý následne po varení musíme upratať. Keďže v tejto miestnosti pripravujeme a v mnohých prípadoch aj skladujeme potraviny, kuchyňa patrí k miestnostiam, kde musíme dbať na čistotu o to viac.

Ako si udržať čistotu v kuchyni? Ponúkame vám overené tipy a triky.

Čistite priestor pod spotrebičmi a kuchynskými pomôckami na pracovnej doske

Ak si chcete udržať čistotu v kuchyni, je potrebné dôkladne čistiť nielen samotnú pracovnú dosku, ale aj priestor pod spotrebičmi a kuchynskými pomôckami. Na pracovnej doske mávame napríklad kuchynský robot, či stojany na koreničky a košíky s ovocím. Pri príprave jedál sa nám práve pod tieto spotrebiče a kuchynské pomôcky môže dostať kúsok potraviny, ktorý tam následne začne hniť a zapáchať.

Čistite pravidelne, ideálne vždy počas sobotného upratovania, tento priestor a vyhnite sa rozmnoženiu baktérií na pracovnej doske.
Na čistenie pracovnej dosky si vyhraďte zvlášť špongiu a s pomocou prípravku trebárs na riady s vodou vyčistite tento priestor.  Túto špongiu následne prepláchnite a odložte na ďalšie použitie.
Môžete ju použiť trebárs aj na čistenie nerezových drezov.

Pretierajte úchytky na nábytku a vnútro zásuviek

Úchytky kuchynskej linky je potrebné tiež čistiť. Keď potrebujeme pri príprave jedla nejaký riad, otvárate si jednotlivé skrinky a chytáte úchytky. Odporúčame vám preto pravidelne pretierať všetky úchytky. Vyhnete sa tak ich znehodnoteniu.
Zároveň je veľmi dôležité čistiť pravidelne aj obsah zásuviek. Nezabúdajte vymeniť policový papier (ak používate) a pretrieť vnútro zásuviek mokrou handričkou. Pretrite aj nábytkové kovanie.

Ak si chcete udržať čistotu v kuchyni, venujte pozornosť práve týmto miestam, ktoré sme vám v riadkoch vyššie spomínali.

 


Autor fotografie:Autor: Prostock-studio / Shutterstock.com