DENNÍK RELAX - 3 tipy, ako ľahko zútulniť interiér

3 tipy, ako ľahko zútulniť interiér

 Pri zariaďovaní bytu či domu by sme nemali zabúdať na rôzne textilné dekorácie a doplnky, ktoré dokážu priestor pekne zútulniť a navodiť tak príjemnú atmosféru. Z úplne obyčajnej izby tak môžeme vďaka pár drobným detailom vytvoriť dokonalý priestor, v ktorom sa budeme cítiť maximálne komfortne.

1. Závesy a rolety

Závesy, záclony a aj rolety plnia v izbe nielen tieniacu funkciu, ale zároveň zabezpečujú aj tepelnú a zvukovú izoláciu. Či už zvolíte tradičné záclony alebo moderné rolety, iste si všimnete, že miestnosť sa vďaka nim zdá byť oveľa útulnejšia, a navyše sa z priestoru vytráca efekt ozveny. V ponuke je dnes celý rad rôznych motívov a farieb, ktoré viete dokonale prispôsobiť vzhľadu celej miestnosti.

3 tipy, ako ľahko zútulniť interiér 3 tipy, ako ľahko zútulniť interiér

2. Koberce a predložky

Koberce dopĺňajú atmosféru celej miestnosti a zároveň vám ju pomôžu aj nenápadne zútulniť. Vybrať si pritom môžete typ podľa vlastných predstáv - od kobercov s krátkym vlasom až po huňaté koberčeky, do ktorých svoje chodidlá zaboríte s nebývalým potešením. Praktickými sú však aj kúpeľňové predložky, ktoré vaše nohy ochránia od studenej podlahy a zároveň zabránia premočeniu podlahy.

3 tipy, ako ľahko zútulniť interiér 3 tipy, ako ľahko zútulniť interiér

3. Obliečky a prestieradlá

K pocitu útulného domova neodmysliteľne patria aj pohodlné, mäkké periny. Obliečky a prestieradlá urobia s miestnosťou hotové zázraky a vašu spálňu premenia na oázu pokoja. Správne zvolené odtiene textilu krásne podčiarknu celkovú atmosféru izby, a navyše prispejú k vášmu pokojnému spánku.

3 tipy, ako ľahko zútulniť interiér
Zdroj: ASKO nábytok