3 praktické rady, ktoré oceníte pri upratovaní kúpelne

Keby sme v domácnosti hľadali miestnosť, ktorá má najväčšie hodnoty vlhkosti, tak by to bola práve kúpeľňa. Miestnosť, kde vykonávame základné hygienické návyky, je z dôvodu zvýšenej vlhkosti najviac ohrozenou miestnosťou. Práve preto je potrebné zamerať sa na dôkladnejšie čistenie kúpeľňových priestorov.
Aké praktické rady ale oceníte pri upratovaní kúpelne?

1. Dôkladne čistite kúpeľňové predložky

Pod kúpeľňovými predložkami sa môžu zachytávať nielen vlasy, ale aj voda. Akonáhle sa ale voda nebude utierať, kúpeľňové predložky začnú plesnivieť, znehodnocovať sa a hlavne budú zapáchať. Vždy počas sobotného upratovania vyprášte kúpeľňové predložky a poumývajte priestor pod nimi. Zároveň dávajte každý deň pozor, aby sa príliš nepremáčali a nespôsobili vznik plesní. Ideálne, ak si ich každý večer po sprchovaní zavesíte na sušiak, aby sa preschli.

Ako ale čistiť kúpeľňové predložky? Odporúčame vám oprať ich v práčke na nízkych otáčkach, alebo ich vložiť do vane a ručne ich oprať v teplej vode zmiešanej s klasickým tekutým pracím gélom. Ak používate termostatické batérie, s teplou vodou nebudete mať problém.

2. Čistite aj skrinky pod umývadlom

Podlaha, vaňa, sprchový kút, či umývadlo – tieto dôležité súčasti kúpeľne pravidelne čistíme. Čo ale skrinky pod umývadlom? Kvalitné skrinky pod umývadlo by mali byť pravidelne umývané. Ak do nich dávate čistiace prostriedky, drogériu, môže sa stať, že nedopatrením kvapnete na policu.
Čistite preto skrinky aspoň raz za dva týždne. Zmyjete prach, poutierate prach z drogérie a zároveň zabránite znehodnocovaniu skriniek.

3. Zamerajte sa aj na škáry medzi obkladačkami

V pravidelných intervaloch čistite aj škáry medzi obkladačkami. Pozerajte hlavne na škáry v blízkosti vane a sprchového kúta, či za uterákmi zavesenými v kúpeľni. Rizikovými miestami sú najmä škáry v tesnej blízkosti vodovodných batérií.

Škáry čistite starými zubnými kefkami a chemickými prípravkami. Zabránite tak rozmnoženiu plesní a zachránite škáry pred menením farby. Aj po rokoch budú škáry vyzerať ako nové.

 


Autor fotografie:Jodie Johnson / Shutterstock.com