Zábavný kvíz o jazykoch LingvaKvíz začína už tento piatok

Po minuloročnom úspešnom jazykovom festivale LingvaFest’2019 prináša občianske združenie Edukácia@Internet (E@I) úplnú novinku. Tento rok budú môcť Slováci osláviť Európsky deň jazykov (26. septembra) z pohodlia svojho domova. Nový celoslovenský jazykový LingvaKvíz (https://kviz.lingvafest.sk/) umožní zlepšiť si svoje znalosti v cudzích jazykoch všetkým Slovákom zábavnou formou aj napriek súčasnej pandémii.

LingvaKvíz odštartuje už tento piatok (25. septembra), teda deň pred Európskym dňom jazykov. Na webovej stránke https://kviz.lingvafest.sk/, alebo prostredníctom mobilnej aplikácie, ktorá bude od piatku dostupná na Google Play, sa budete môcť do kvízu zadarmo zapojiť každý jeden deň až do 24. októbra. Pripravených je pre Vás viac ako 1000 otázok, pričom každé kolo kvízu z nich ponúkne 12 náhodných. Otázky pokrývajú 12 kategórií a na každú z nich budete mať 12 sekúnd. Cieľom kvízu je odpovedať správne a čo najrýchlejšie, vďaka čomu budete mať možnosť zbierať body a získať umiestnenie v cieľovej tabuľke. Na konci kvízu vyhrá vecné ceny najlepších 100 hráčov, no každý týždeň budú odmenení aj traja náhodne vyžrebovaní súťažiaci (takže máte šancu vyhrať, aj keď vám kvíz príliš nejde). Celkovo tak máte šancu súťažiť až o 112 cien v hodnote 5000 eur!

Hlavným dôvodom, prečo sa tím E@I rozhodol zorganizovať takéto podujatie je, aby u Slovákov vzbudil motiváciu začať sa učiť cudzie jazyky, no taktiež aby sa zábavnou formou naučili veľa zaujímavých poznatkov o svetových jazykoch a kultúre, s nimi spojenou. LingvaKvíz je určený najmä študentom stredných a vysokých škôl nad 16 rokov z celého Slovenska, no taktiež aj hocikomu inému, kto sa zaujíma o cudzie jazyky i našu rodnú slovenčinu.

Ako hovorí Peter Baláž, koordinátor OZ Edukácia@Internet, ktoré kvíz zastrešuje: „Keďže tento rok nebolo možné zorganizovať ďalší ročník LingvaFestu, rozhodli sme sa napriek všetkému využiť súčasnú pandémiu vo svoj prospech, a teda aj v prospech celého Slovenska. V našom občianskom združení považujeme znalosť cudzích jazykov v súčasnej dobe za nevyhnutnosť a samozrejmosť, preto sme akýmsi spôsobom chceli motivovať ľudí k učeniu sa cudzích jazykov aj v súčasnej neľahkej dobe. LingvaKvíz však nemá byť iba náhrada za LingvaFest’, ale v prípade pozitívnej odozvy na túto modernú formu vzdelávania by sme chceli takúto súťaž organizovať pravidelne, každoročne. Poďte si preto s nami zasúťažiť už od piatku 25.9. Tešíme sa na Vás!“

Zábavný kvíz o jazykoch LingvaKvíz začína už tento piatok

Zároveň by sme sa chceli poďakovať všetkým organizátorom, našim sponzorom aj mediálnym partnerom, bez ktorých by tento vzdelávací kvíz nebolo možné zrealizovať:

Organizátori LingvaKvízu:
    Edukácia@Internet (E@I)
    Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre preklad
    EPALE Slovensko
    Europass
    • LingvaFest’
    SAAIC - Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu


Sponzori LingvaKvízu:

    • Kanadská obchodná komora
    Jazykový mentoring
    • SKEF - Slovenská esperantská federácia
    • Vydavateľstvo ESPERO
    Ruské centrum vedy a kultúry Bratislava
    Centre for Slovene as a second and foreign language
    • Univerza v Ljubljani - Filozofska fakulteta
    • Slo-Slo - Združenie občanov a spoločností Slovinskej republiky a Slovenskej republiky
    Embassy of Ireland, Slovakia
    ENGLISHstay
    • Spoločnosť slovensko-indického priateľstva
    KAVA-PECH - Nakladatelství Petra Chrdleho
    Maďarský kultúrny inštitút v Bratislave
    • Martinus
    • IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže

Mediálni partneri LingvaKvízu:
    • Denník Relax
    • Peepl.sk
    Veda na Dosah
    Eduworld
    • Učiteľské Noviny
    • Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    • Vysoká škola manažmentu
    • Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach
    Technická univerzita vo Zvolene
    • Academy Language Institute
    • Jazyková škola Español tu Pasiónautor: Edukácia@Internet


V prípade záujmu o spoluprácu môžete osloviť organizátorov LingvaKvízu na nižšie uvedených kontaktných údajoch:

Peter Baláž
E@I-koordinátor
peter.balaz@ikso.net
www.ikso.net
0902 203369

alebo

Peter Roman
PR a médiá, Edukácia@Internet
peter.roman@lingvafest.sk
www.ikso.net
0908 963619
 
Autor fotografie:www.pixabay.com