Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Svetoznáma veštica Baba Vanga

V dejinách majú okrem významných vládcov svoje miesto i veštci a veštice. Veštby najznámejších z nich kolujú medzi ľuďmi dávno po ich smrti. Platí to aj u Baby Vangy – tajomnej jasnovidky z Balkánu.

Baba Vanga: Svetoznáma mystička z Balkánu

Baba Vanga bola jasnovidka a mystička, ktorá sa narodila v roku 1911. Vyslúžila si aj prezývku Nostradamus Balkánu, keďže ľudstvu predpovedala mnohé katastrofické scenáre. Hoci zomrela už pred 26 rokmi, jej veštby sa každý rok objavujú na rôznych portáloch i v novinách.

Existuje celý zoznam proroctiev, ktoré siahajú až do roku 5097. Známa jasnovidka tvrdila, že práve vtedy nastane koniec sveta. Väčšina z jej veštieb sa dá racionálne vysvetliť a vyvrátiť. Niektoré jej však, prekvapivo, vyšli. Nedá sa ale potvrdiť, či šlo o pravdivé veštenie alebo len zhodu náhod.

Predpovedala aj pád Dvojičiek

Táto veštba z roku 1989 patrí k jej najslávnejším. Baba Vanga v nej predpovedala, že Amerika zažije v roku 2001 veľký teroristický útok. Konkrétne, že do nej narazia dva „oceľové vtáky“. Mnohí si toto jej proroctvo spájajú práve s pádom Dvojičiek (budov Svetového obchodného centra) v New Yorku.

Jasnovidkou nebola od narodenia

Baba Vanga nemala svoje schopnosti od narodenia. Jej život sa zmenil až po tom, ako ju vraj zachytilo tornádo. Dlho po incidente ju nikto nemohol nájsť. No keď sa tak stalo, našli ju s očami zalepenymi od piesku. Rodina si nemohla dovoliť potrebnú zdravotnú starostlivosť, a tak Baba Vanga oslepla. O zrak teda prišla, no práve vtedy získala jasnovidecké schopnosti a začala predpovedať budúcnosť.

Svetoznáma veštica Baba Vanga
Zdroj: pexels.com

Čo nás podľa Baby Vangy čaká v roku 2022?

1. Zažijeme silné záplavy

O znečisťovaní ovzdušia sa hovorí už dlhé roky. Všetci vieme, že následky zmeny klímy len tak neodvrátime a pravdepodobne nás čakajú ťažké časy. V tom by s nami súhlasila aj Baba Vanga, ktorá predpovedala, že v roku 2022 zasiahnu niektoré ázijské štáty aj Austráliu silné záplavy.

2. Postihne nás ďalší smrtiaci vírus

Mysleli ste si, že keď nás konečne prestane trápiť koronavírus, budeme mať pokoj? Ak sa pozrieme na predpoveď balkánskeho Nostradama, pozitívna nálada nás rýchlo prejde. Baba Vanga totiž tvrdí, že sa ukáže ďalší.

Objaviť ho majú vedci na Sibíri a pôjde o typ, ktorý bol donedávna ukrytý pod ľadom. O roztápaní sibírskeho permafrostu už takisto vieme, tak nám len ostáva dúfať, že sa toto proroctvo nenaplní.

3. Zásoby pitnej vody sa rapídne znížia

So stúpajúcimi teplotami klesá množstvo pitnej vody na našej planéte. To je ďalší fakt, ktorý sa nedá ignorovať. Mnohí vedci upozorňujú, že ubúdanie pitnej vody povedie k masovej migrácii i vojnám o zdroje. V tom by s nimi opäť súhlasila aj Baba Vanga.

Tá takisto vo svojich predpovediach spomína vojny o vodu, keďže sa podľa nej zem preľudní, a tak nebude dostatok pre každého.

Svetoznáma veštica Baba Vanga
Zdroj: pexels.com

4. Pohltí nás virtuálna realita

Svetoznáma veštica nám predpovedala aj silnejšiu závislosť na obrazovkách a väčšiu moc technológií. Podľa nej začneme žiť oveľa viac vo virtuálnom svete a ťažko sa nám bude rozlišovať, čo je reálne a čo nie.

Toto proroctvo si môžeme spojiť najmä s popularizáciou virtuálnej reality. Hoci s ňou prichádzame do kontaktu častejšie ako v minulosti, zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že nás tento rok úplne pohltí.

5. Spoja sa s nami mimozemšťania

Filmov o mimozemšťanoch vzniklo už desiatky. Podľa Baby Vangy si však tento rok budeme môcť užiť civilizácie z vesmíru nielen na filmových plátnach. Ak sa jej predpoveď naplní, mali by s nami postupne nadviazať kontakt.

Nevieme, či k nám budú priateľskí alebo nie, no jasnovidka tvrdila, že o sebe dajú vedieť prostredníctvom asteroidu. Jeho názov má byť „Oumuamua“ a jeho cieľom nájsť život na iných planétach.

Baba Vanga nám toho na rok 2022 predpovedala naozaj dosť a vyhliadky nie sú príliš ružové. Ostáva nám už len veriť, že sa jej proroctvá nenaplnia. Niektoré však môžeme „zvrátiť“ zodpovednejším a uvedomelejším prístupom k našej planéte.
 
Autor fotografie:www.pexels.com