ROMOVIA HRALI DETOM  - ĎETOM S RAKOVINOU

Rómovia hrajú Deťom s rakovinou je priamym pokračovaním akcie spred desiatich rokov s názvom Rómovia hrajú deťom, len v online verzii. Premiéra koncertu bude 8.4.2022 od 18:00, video bude dostupné na Youtube kanály „Rómovia hrajú deťom“ a zbierka pobeží do 1.6.2022. Na tomto charitatívnom podujatí vystúpilo 7  najväčších hviezd rómskej hudobnej scény a tak, ako to bolo pred desiatimi rokmi, bez nároku na honorár. Veľké uznanie, a vďaka patrí nielen všetkým kapelám , ale i Klastru regionálneho rozvoja, jeho iniciatíve ZaPOIsa, všetkým dobrovoľníkom, ktorí na podujatí participovali.

Súčasné okolnosti si od nás všetkých vyžadujú spoločenskú zodpovednosť. Pandémia covid-19 ešte viac izolovala už dosť izolované onkologicky choré deti. Nenecháva nás to chladnými a radi by sme všetkým deťom bez rozdielu aspoň trochu spríjemnili dlhý pobyt v nemocnici. Touto cestou chceme osloviť slovenskú verejnosť, aby spolu s nami prispela k zbierke, ktorú prinášame na Deň Rómov a ukončime na Deň Detí.

Počas pandémie Covid-19 sme sa zabudli usmievať, snažia sa nás neustále rozdeľovať a čo viac môže ľudí spájať k dobrým činom, ak nie rómska hudba. Rómski hudobníci, speváci, speváčky si uvedomujú mieru solidárnosti a spoločenskej zodpovednosti. Preto apelujeme  a prosíme srdcia  všetkých dobrých ľudí o zapojenie sa do tohto charitatívneho projektu, aby sme spolu deťom vrátili nádej, pomohli čo najviac deťom Slovenska.

Organizátor podujatia občianske združenie Fandíme Slovensku, a Ján Bihari autor charitatívneho podujatia  verejne vyhlasujú, a dávajú morálny záväzok, že všetky darované finančné príspevky, budú použité prostredníctvom Deťom s rakovinou n.o. ;na nákup infúznych a injekčných púmp, ktoré deti potrebujú, a neustále používajú.  

Tak ako to má v stanovách Fandíme Slovensku o.z., ktoré sa venuje  podpore športu. Sa daným podujatím spojili dva svety , ktoré komunikujú univerzálnym jazykom – šport, hudba sú mostom medzi ľuďmi , myšlienkami, činmi , teda spájajú nás všetkých.

Zostrih koncertu :

 


Autor fotografie:www.pixabay.com