Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Nacvičený úsmev vie prezradiť skrytý komplex zo zubov

Na svete neexistuje človek, ktorého by netrápil nejaký komplex. Niečo má primalé, priveľké, výrazné alebo naopak nevýrazné... Komplexami trpia aj slávni ľudia, darmo keď sú populárni a zbožňovaní davom, nie sú so sebou spokojní. A tak majú plné ruky práce terapeuti, plastickí chirurgovia, zubári či stajlisti.

Komplex je súbor pocitov, ktoré ovplyvňujú naše správanie. Inak povedané, niečo sa na nám na sebe nepáči, preto sa to snažíme maskovať. Jedna si nikdy neoblečie sukňu, aby svet nevidel jej „hrčaté“ kolená, iná sa usmieva na pol úst, aby zakryla krivé zuby a ďalší si češe vlasy odzadu dopredu cez celú hlavu, len aby zamaskoval plešinu.

Hviezdne komplexy

Taylor Swift také niečo zrejme nikdy nikto nepovedal, pretože nemá problém spievať na verejnosti. Napriek tomu sa od detstva údajne trápila kvôli farbe svojej pleti. Túžila po hebkej čokoládovej pleti akú majú mulatky. To ju prešlo, no spokojná nie je s očami, vraj sú primalé a priúzke – kompenzuje to výrazným líčením.

Očarujúca upírka Kristen Stewart zas preplakala nespočetne veľa nocí kvôli svojim ušiam. Nepáčila sa jej ich veľkosť ani tvar a preto si ich roky maskovala dlhými vlasmi. Dnes je z nej iná žena – sebavedomá sexica s ultrakrátkym účesom. Vie, že jej uši – nech sú, aké sú – sú jej súčasťou a robia ju výnimočnou.

Určite uhádnete, za čo v ranom veku posmievali Julii Roberts. Samozrejme, za ten OBROVSKÝ úsmev! Našťastie je dnes jej poznávacím znamením a mnohé ženy by dali majetok za to, aby ho mali ako ona.

Hollywoodsky úsmev

Úsmev je totiž jednou zo základných čŕt tváre. To, ako a ako často sa človek usmieva, úzko súvisí so zdravím a vzhľadom chrupu. Svoje o tom vie aj speváčka Dominika Mirgová, ktorá nám prezradila neviditeľné tajomstvo. 

Nacvičený úsmev vie prezradiť skrytý komplex zo zubov

Zdroj: Instagram
„Usmievam sa veľmi rada, ale vždy som sa snažila pritom maskovať krivé zuby, čo bolo niekedy náročné. Tak som sa rozhodla niečo s tým urobiť – siahla som po neviditeľnom strojčeku od Dr. Martina,“ priznala sa.

Dva roky poctivo nosila dlahy a dnes je nadmieru spokojná. „Spočiatku si treba na strojček zvyknúť, lebo sa nosí počas dňa aj noci. Dnes už postupne prechádzam len na nočné dlahy a už teraz vidím, že výsledok stojí za to!“ usmieva sa na plné ústa.

Podobne rád sa smeje aj Sajfa a zjavne je so svojím úsmevom spokojný.
 
Zdroj: Instagram

Nacvičený úsmev a ďalšie maskovacie manévre

To, že má niekto komplexy pre svoj úsmev alebo zuby, sa dá podľa odborníkov ľahko rozoznať, hoci zakomplexovaný trpiteľ robí, čo môže, aby svoj domnelý nedostatok zamaskoval. „Všimnete si to na základe nepriamych znakov. Najčastejším je nacvičený spôsob rozprávania a usmievania sa, ktorým sa človek podvedome snaží prekrývať chrup. U nás na klinike to krásne vidno aj podľa fotografií pred a po ošetrení, prípadne nasadení nových zubov. Na záverečnej fotografii sa pacienti jednoznačne usmievajú sebavedomejšie, širšie a ukazujú viac zubov ako pred ošetrením,“ potvrdzuje MDDr. Matúš Adamička zo zubnej kliniky Dr. Martin.

Darmo je, prvý dojem je prvý dojem a dá sa urobiť iba raz. Ale obmedzovať s v živote kvôli komplexom je veľmi smutné. Ak je to niečo, čo sa dá odstrániť, hor sa do toho. A ak existuje viac v našej hlave než v skutočnosti, oplatí sa upratať si v nej. Možno aj s pomocou odborníkov.