Doprajte svojmu psíkovi pohodlie v kúpeľni

Na Slovensku stúpa obľuba štvornohých kamarátov. To znamená, že stále viac domácností rieši, kde a ako svojho psíka umyť, očistiť mu labky, osušiť ho, pravidelne ho kúpať či strihať mu pazúriky. Ako prispôsobiť kúpeľňu, aby psia hygiena vyhovovala vám aj vášmu psíkovi? Čo robiť, aby kúpeľňa zostala stále ako nová?

Občas sa kúpanie psíka zmení na urputný boj. On sa vzpiera a snaží sa všetkými možnými spôsobmi pred prúdom vody utiecť, vy zase bojujete za dokončenie kúpeľa. Na konci vás môže čakať nielen kúpeľňa plná vody, spotené čelo a urazená psia hrdosť, ale aj poškriabaná vaňa alebo sprchová vanička.

Vaňa, alebo sprchový kút?

Ak máte doma jorkšíra, táto otázka je zbytočná. Vojde sa do vane aj do sprchového kúta a navyše vás ani nebude tak bolieť chrbát, keď ho budete dvíhať z vane. Pri väčších plemenách a ťažších psoch je však situácia iná. Na ich kúpanie preto odporúčame sprchové kúty. Nebude musieť prekonávať žiadne bariéry a ani sa toľko báť (a bojovať).

Psia kúpeľňa? Áno!

Najideálnejší variant je samozrejme, ak máte pre svojho štvornohého miláčika vyhradený špeciálny priestor, v ktorom ho môžete okúpať. Môžete využiť práčovňu v pivnici so staršou vaňou alebo zaradiť do projektu nového domu aj miestnosť so sprchovým kútom vedľa garáže.

Na materiáli záleží

Ak nemáte možnosť v dome alebo byte čarovať s priestorom a vychádzate z toho, čo vám situácia dovolí, doprajte si aspoň kvalitné materiály, z ktorých bude vaňa alebo sprchová vanička vyrobená. Ostré pazúriky totiž môžu dno vane alebo sprchovej vaničky trvale poškriabať. To hrozí najmä pri lacných akrylátových vaniach. Radšej preto siahnite po smaltovaných, ktoré odolávajú poškriabaniu, chemickým prostriedkom či odreniu. Alebo si do vane kúpte aspoň podložku.

Doprajte svojmu psíkovi pohodlie v kúpeľni

Aj psík si zaslúži svoju kozmetiku

Na lacné šampóny na srsť zabudnite. Váš psík si zaslúži vlastnú špeciálnu kozmetiku, uterák aj kefu. Vyhraďte mu v kúpeľni vlastnú skrinku, poličku alebo šuplík. Je plnohodnotným členom rodiny, a preto si špeciálnu starostlivosť aj prístup zaslúži. Doprajte mu pohodlie.

Potrebujete poradiť s výberom vane alebo sprchového kúta? Obráťte sa na odborníkov z e-shopu Sanitino.sk. Na sanitárnu techniku sa špecializujú.