Vyrobte si mramorové vajíčka

Tohtoročná Veľká noc zostala kvôli aktuálnej situácii len kdesi na pozadí našich myšlienok. Napriek tomu by sme sa nemali nechať ukrátiť o všetky pekné zvyky a tradície, ktoré sa nám s ňou spájajú. Ísť von, samozrejme, nemôžme. No aspoň si môžeme milo spríjemniť čas, ktorý musíme tráviť v domácej, či už povinnej, alebo dobrovoľnej karanténe.

Jednou z možností, ako sa príjemne zabaviť, je pustiť sa do výroby veľkonočných dekorácií. Vyskúšať môžete napríklad tieto mramorové vajíčka. Materiál na ich výrobu doma určite nájdete, a čo je skvelé, môžete do tejto hravej aktivity zapojiť aj celú rodinu. Pretože aj keď tohtoročná Veľká noc bude možno iná, než tie predchádzajúce, vyzdobiť domov na jej príchod nás vždy nabije množstvom pozitívnej energie. A tá je v tejto chvíli naozaj dôležitá. Takže, ideme na to? 

Čo budeme potrebovať?

  • vyfúknuté vajíčka
  • laky na nechty (nie rýchloschnúce)
  • jednorazovú nádobu na vodu
  • špáradlo
  • jednorazové rukavice


Ako na to?

Do nádoby napustíme vlažnú vodu (nesmie byť príliš teplá ani príliš studená), nakvapkáme lak na nechty (ak chceme farebný vzor, tak pokojne viac farieb naraz), špáradlom vytvoríme mramorový vzor a v rukaviciach ponoríme vajce tak aby sa naň preniesol pripravený vzor. Potom už vajíčko necháme len poriadne vyschnúť a prvá veľkonočná ozdoba je na svete!  

Zdroj: KIK