Nerobte kompromisy a namierte si to rovno do Karlových Varov

Dosť bolo kompromisov. Je načase, aby ste si uvedomili, že zdravie je naozaj najdôležitejšie a preto by ste si mali dopriať len to najlepšie, čo je v ponuke. Ak do kúpeľov, tak do najznámejších a najlepších - do Karlových Varov. Reči o drahote a Rusoch sú len klebety. Pobyt v špičkových zariadeniach Bohemia-lázní (Bohemia-kúpeľov), a. s., je dostupný naozaj každému a za posledné dva roky počty Rusov v Karlových Varoch dramaticky poklesli, takže najčastejšími klientmi sú tu Česi a Nemci. Navyše tento rok sa podujatia v Karlových Varoch nesú v znamení 700. výročia založenia mesta otcom vlasti - rímskym cisárom a českým kráľom Karlom IV.

Nerobte kompromisy a namierte si to rovno do Karlových VarovDoprajte si blahodarné účinky karlovarských termálnych vôd na čele s Vřídlom, všestrannú zdravotnú starostlivosť špičkových zdravotných profesionálov i  rozmaznávanie od personálu Bohemia-lázní. K dispozícii máte liečebné i rekreačné kúpeľné pobyty v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia, priamo v centre Karlových Varov, len pár metrov od kolonád. Nájdete tu kvalitné ubytovanie a pestrú stravu s výberom z mnohých jedál. Všetky procedúry sú poskytované v novovybavenej balneoprevádzke s výberom viac ako 45 druhov procedúr. Pobyty pre samoplatcov v mimosezóne začínajú od mimoriadne prijateľných 45 Eur na deň. Už od tejto ceny môžete absolvovať okrem klasických liečebných pobytov aj niekoľkodňové wellness, relaxačné, rehabilitačné a regeneračné pobyty. O niečo drahšie sú vianočné, silvestrovské a veľkonočné pobyty spojené so zábavou a hodovaním.

Riaditeľ spoločnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka, k tomu hovorí: „K dispozícii sú liečebné kúpeľné pobyty s programom diabetologickým, rehabilitačným a rekondičným po onkologických ochoreniach. Ako jedny z mála kúpeľov ponúkame v rámci pobytu 24-hodinovú lekársku pohotovosť. Klientom ponúkame najlepší možný pomer medzi kvalitou a cenou. Mnoho kúpeľov má kvalitné služby, ale výnimočnosť Karlových Varov sa nedá ničím nahradiť. Presvedčte sa o tom sami. Máme dlhoročné overené výborné výsledky predovšetkým v liečbe cukrovky. Predovšetkým rituál pitia vody z najznámejšieho prameňa Vřídla má nespochybniteľné účinky a  je základom liečenia v našej spoločnosti. Kvalita liečenia je priamo závislá na kvalite prírodného liečebného zdroja a karlovarské pramene sa radia k najefektívnejším prírodným zdrojom v Európe. Prírodné liečebné zdroje sa používajú na liečbu ochorení zažívacieho traktu, porúch látkovej výmeny (cukrovky, vyššej hladiny tukov v krvi, dna). Teplé pramene sa využívajú k pitnej kúre, ku kúpeľom a na výplachy.“

Liečebné procedúry spočívajú predovšetkým v kúpeľoch, masážach, elektroliečbe, svetloliečbe a zábaloch. Z masáží je v ponuke klasická masáž čiastočná, reflexná masáž, podvodná masáž. Elektroliečbu a fyziatrické výkony zastupujú - diadynamik, diathermia, endo vaco, ultrazvuk, VAS-07, magnetoterapia. Svetloliečbu - biolampa, laserová terapia, solux. Klienti majú k dispozícii aj tepelné procedúry - parafín, parafango, jednorazové rašelinové zábaly, rašelinový zábal klasický, kryoterapia, zábalová vaňa Haslauer.
Wellness pobyty ponúkajú skvelé možnosti odpočinku i aktívneho strávenia voľného času - plávanie v relaxačnom bazéne, zahriatie v saunovom kútiku a schladenie v ľadovej komore alebo sprchovacích chrličoch.

Karlove Vary majú čo ponúknuť počas celého roka a návštevníci tu vždy nájdu zaujímavé akcie. V tomto roku mesto pripravilo 6 veľkých akcií. Pri plánovaní svojho pobytu v Karlových Varoch sa nezabudnite informovať, či sa v tom čase niečo v meste nekoná. Nezabudnite pritom, že najatraktívnejšie termíny spojené s konaním akcie sa vždy vypredajú ako prvé. Do konca tohto roka sa vo Varoch ešte budú konať v dňoch 2. - 4. 9. 2016 Dni európskeho dedičstva a  3. 9. 2016 Príbehy z obory - ako to bolo naozaj. Viac o nich je na www.700.karlovyvary.cz.

Nerobte kompromisy a namierte si to rovno do Karlových VarovVo Varoch sú však aj stále výstavy v Galérii umenia či v Becherovej vile, k dispozícii sú múzeá Becherovky, sklárne Moser, Múzeum voskových figurín a výlety do okolia. V prípade, že si klienti chcú urobiť dlhšie výlety, môžu využiť im vlastnú cestovnú kanceláriu Kaleidoskop Travel. Predáva aj vstupenky na koncerty a to prostredníctvom portálu Infocentra Karlove Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz.

Blízkosť mesta Karlových Varov s hranicami s Nemeckom ponúka rad výziev v oblasti cestovateľských zážitkov. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria Drážďany s galériou Starých majstrov, alebo mesto hudobného skladateľa Richarda Wagnera - Bayreuth, kde sa snúbi história s nákupmi. Do týchto miest sa z Karlových Varov návštevníci dostanú v priebehu 2 hodín, preto sú vhodné aj na popoludňajšie výlety. Ďalšie vyhľadávané miesta sú Praha a kúpeľný trojuholník, Český Krumlov a Mariánske Lázně so svojou spievajúcou fontánou a možnosťou zážitkového večera v historických priestoroch pivovarskej reštaurácie Ve Skále. V blízkosti Karlových Varov je možnosť navštíviť hrad Loket, zámok Kynžvart alebo zámok Bečov s relikviárom sv. Maura.
Do Karlových Varov je aj dobré dopravné spojenie - z Bratislavy trvá cesta autom len 4 hod. 45 min. (autobusmi 6 hod. 45 min.).