Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

4 prekvapivé účinky masáže. Poznáte ich všetky?

V uponáhľanom svete plného stresových situácií a neustáleho pracovného nasadenia je pre človeka potrebné psychicky aj fyzicky utiecť do iného sveta.

Sveta wellnessu, relaxu a oddychu. Často sú to práve masáže, ktoré vás vedia uvoľniť. Čo vám len jeden deň wellness pobytu a masáží môže dať?

Zníži stres

Stres je dnes bežným úkazom. Len málokto má toľko šťastia, že je v jeho živote skôr výnimkou ako pravidlom. V malých dávkach neuškodí. No ak ho zažívate intenzívne na každodennej báze, postupne sa to začne odzrkadľovať aj na vašom zdraví. Maséri už dlho vedia, že stres sa dá znížiť masážami na psychologickej a fyzickej úrovni. No v poslednom čase sa objavili aj vedecké štúdie, ktoré to potvrdzujú.

Zníži napätie vo svaloch

Tento fakt už dlho využívajú športovci a atléti. Športové masáže zlepšujú výkon športovcov a urýchľujú regeneráciu svalstva. Mnoho klubov a trénerov má kontrakty s profesionálnymi masérmi.
Možno o tom ani neviete, ale počas vypätých a stresových situácií telo produkuje hormóny, ktoré zvyšujú napätie v svaloch, kvôli čomu pociťujete celkové fyzické napätie v tele. A jedným z najlepších spôsobov, ako uvoľniť svalstvo nie je nič nerobenie, ale masáž alebo horúci kúpeľ.

Zmierni napätie hlavy

Napätie v hlave má časté príčiny v strese alebo pociťovania mentálneho alebo emočného konfliktu. V neposlednom rade sú častými príčinami aj intenzívna práca, nepravidelné stravovanie, úzkosť alebo nedostatok spánku.
Na rozdiel od migrény, napätie hlavy väčšinou zmizne, ako náhle zmizne aj obdobie stresu. Preto pri tomto type bolesti hlavy prinášajú úľavu aj masáže.

Posilní kardiovaskulárny systém

Teraz už viete, že masážou viete dosiahnuť uvoľnenie svalstva. To však nie je všetko. Masáže vedú aj k posilneniu kardiovaskulárneho systému. Ako je to možné?
Veľkým nepriateľom kardiovaskulárneho systému je vysoký krvný tlak. Podľa jednej štúdie uverejnenej v časopise International Journal of Preventive Medicine sa masážou dokáže znížiť krvný tlak a tento účinok vydržal po dobu nasledujúcich 72 hodín.

Článok pre vás pripravil wellness hotel Partizán v Tatrách. Viac sa dozviete na www.partizan.sk