Za letnými zážitkami s Cyklobusom od vody k vode

Obľúbený Cyklobus od vody k vode vyrazil na svoju prvú jazdu v tejto sezóne. Cyklisti sa odviezli na trase Senec – Jelka – Šamorín, Čilistov a späť. Cyklobus od vody k vode bude jazdiť ku krásam Žitného ostrova každú prázdninovú stredu v mesiaci júl a august.

„Už druhý rok majú nielen Senčania, ale aj dovolenkári na Slnečných jazerách a návštevníci Bratislavského kraja možnosť navštíviť miesta v našom kraji a aktívne stráviť svoj voľný čas a spraviť si výlet k vode. Bicyklisti sa prepravia špeciálne upraveným autobusom bezpečne a rýchlo a jazdu na bicykli si vychutnajú po upravených cyklotrasách v regióne Žitného ostrova,“ uviedla riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj Agáta Mikulová.

Turisti, ktorí využijú cyklobus, si môžu pozrieť unikátne technické pamiatky Žitného ostrova. Vodné mlyny sú ukážkou histórie ľudového mlynárstva tohto regiónu. Brehy Malého Dunaja ponúkajú nádhernú scenériu ideálnu na prechádzky a trávenie voľného času. Nájdete tam drevené lávky, miesta na táborenie, či kotvenie v prípade splavu rieky. Môžete tiež ochutnať gastronomické špeciality Žitného ostrova. Lístky na cyklobus si zakúpia cyklisti priamo v cyklobuse. Počet miest pre bicykle je 20, počet miest na sedenie je 30. Okrem bicyklov prepraví cyklobus aj kolobežky alebo korčuliarov.

Za letnými zážitkami s Cyklobusom od vody k vode

Odchody cyklobusu:
08:50 a 13:30 Senec – Jelka – Šamorín/Čilistov
12:20 a 18:00 Šamorín/Čilistov – Jelka – Senec
Každú stredu od 06. júla do 31. augusta 2022 vrátane.

Cena lístka pre všetky vekové kategórie:
Jednosmerný: 2,00 €
Spiatočný: 4,00 €
Dieťa do 6 rokov zdarma

Trnavský kraj zážitkov je krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj. Systematicky vytvára podmienky na rozvoj cestovného ruchu na území Trnavského samosprávneho kraja a jeho turistických destinácií: Trnava región, Piešťany a okolie, Matúšova zem – Galanta a okolie, Žitný ostrov a Záhorie. Zároveň je marketingovou centrálou a zastrešuje propagáciu cestovného ruchu pre svojich členov doma a v zahraničí. Organizuje podujatia a vytvára a predáva zážitkové produkty cestovného ruchu, ktoré dotvárajú ponuku výletnej destinácie Trnavského kraja zážitkov.
Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.